Cilt Yenileme Yöntemleri

Cilt Yenileme Yöntemleri

İnsanlar, ciltlerini yenilemek için eskisi gibi güzellik ve cilt bakım merkezlerine giderek bir dünya para bayılmak zorunda değildir. Cilt yenileme yöntemleri artık evlerde de rahatlıkla yapılabilmektedir. İnsanların doğal yöntemlerle evlerinde fazla masrafa girmeden ciltlerini yenileyebilmesi hoş bir durumdur. Her insan, aslında çok güzel bir cilde sahiptir. Ancak insanlar, ciltlerine gereken değeri vermediği için bu güzel cildin üzerini zamanla kabuklar bağlamakta ve muhteşem olan o güzel cilt güneşin bulutların altında kalarak ışıldayamaması gibi ışıldayamamaktadır.

Genç bir cilde herkes sahip olmak ister. Aslında bunun yöntemi çok basittir. Bunun için yapılması gereken ekşimiş süt ile yüze ve vücuda yarım saat kadar masaj yapmaktır. Sütte bulunan laktik asit, genç bir cilde sahip olmanın bir numaralı ilacıdır.

Kuru bir cildiniz var ve nemlendirmeyi bir türlü başaramıyorsanız gliserinin içine 10 damla limon suyu damlatarak yüzünüze maske şeklinde uygulayın ve yatın. Sabah kalktığınızda cildinizi nemlenmiş hissedeceksiniz.

Yağlı bir cilde sahipseniz ve böyle bir cilt sizi rahatsız ediyorsa ilacınız bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı baldır. İkisini karıştırarak maske şeklinde yarım saat yüzünüze uygularsanız cildinizi eskiye oranla daha kuru hissedersiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git