Cilt Temizliğinde Kullanılan Tonik Hakkında Herşey!

Cilt Temizliğinde Kullanılan Tonik Hakkında Herşey!

Yüz temizliği söz konusu olduğunda akla gelen ilk ürün toniktir. Makyajlı ya da makyajsız cilt temizliğine yardımcı olan tonik, sadece temizlikle kalmıyor ve cilde birçok fayda sağlıyor. İşte tüm yönleriyle cilde dost bir ürün olan tonik!

Tonik Cilt Temizliğinde Olmazsa Olmaz!

Yüz temizleyici ürünler ciltteki kiri ve yağı almak için kullanılır. Makyajın çözülmesine de yardımcı olan bu ürünler, ne yazık ki cildin tamamen arınmasını sağlamaz. İşte tam bu noktada, devreye tonik girer. Tonik hem cildin temizliğinde bitirici etkiye sahiptir hem de cilt için oldukça faydalı bir üründür. Genellikle su ve alkol kullanılarak hazırlanan tonik, ciltteki tüm kir tabakasını temizlemenize yardımcı olur.

Tonik Gözenekleri Sıkılaştırır

Ölü hücrenin ciltten atılmasına yardımcı olan tonik, kir ve makyaj tabakasının doldurduğu gözenekleri temizler. Bu da temiz gözeneklerin boş kalmasına ve yeniden sıkılaşmasına katkı sağlar. Ancak normal şartlarda gözeneklerde kas yapısı bulunmadığı için, kendi başına sıkılaşması mümkün değildir. Bu görevin yerine getirilmesine yardımcı olan şey toniktir. Faydalı yönlerinin yanında cildin hafifçe şişmesine neden olan tonik, her an kullanılmaması gereken bir üründür. Bunun nedeni toniğin içinde bulunan maddelerdir.

Alkolsüz Toniklerin Kullanım Alanı

Alkolsüz üretilen tonikler, yağsız tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. Kuru, hassaslaşmış ve normal cilt tiplerinde yağ gereken birşey olduğu için, tonik sadece temizleme görevi görmektedir. Ancak yağlı ve akneli cilt tiplerinde, alkollü tonikler kullanılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git