Cilt Rengi Açan Kivi Maskesi

Cilt Rengi Açan Kivi Maskesi

Parlak ve aydınlık bir cilt sağlıklı bir görünüm kazandırır. Bu durumda yapılacak bazı bakımlar ve uygulanacak yüz maskeleri sizlere yardımcı olacaktır. Son dönemlerde en çok tercih edilen kivi meyvesi ile cildinizin rengini açarak taze bir görünüm elde edebilirsiniz. Kivide bulunan antioksidanlar ciltte aydınlatıcı bir özellik yaratmaktadır. Hem cildinizi zararlı etkenlerden koruyacak hem de ayrı bir sağlık kazandıracaktır. Sivilceler ve lekerlerde de oldukça etkilidir.

Evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz kivi maskesi için gerekli malzemeler;

  • 1 adet kivi
  • 1 ölçek aspir yağı
  • 2 ölçek kadar şeker

Hazırlanışı: Kivinin içini bir kaşık yardımı ile çıkararak iyice ezin. Ezilen kivinin içine aspir yağı ve şekeri ilave ederek güzelce karıştırın. Karıştırma işleminizi kremsi kıvam alana kadar sürdürün. Daha sonra temiz olan cildinize bu karışını sürüp 10 dakika kadar bekletin. Süre bitiminde ılık su ile cildinizi maskeden arındırın. Haftada bir kez uygulamanız gerekmektedir. Düzenli bir şekilde uyguladığınızda yüzünüzdeki aydınlığı fark edeceksiniz.

Dikkat etmeniz gereken ise alerjik sorunlarınızın olmamasıdır. Maskeyi yüzünüze uygulamadan önce vücudunuzun ufak bir bölümünde deneyin. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadığınız da rahatlıkla cildinize uygulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git