Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

Pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmak tüm bayanların ortak istekleridir. Günlük hayatta bile sürekli güzel ve kusursuz görünmek isteyen bayanlar, işe ilk olarak ciltlerini kusursuzlaştırarak başlamaktadır. Cilt bakımı için en uygun fiyatlı ve en basit maske tariflerini aşağıda bulabilirsiniz.

 Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

İnsan yüzünde oluşan rahatsız edici cilt lekeleri için en pratik ve en etkili çözümlerden biri sirke ve limon suyu karışımıdır. bu karışım için 1 çay kaşığı üzüm sirkesi, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı suyu karıştırıp yüzünüze iyice yedirerek sürmeniz yeterli. Ciltteki lekenin büyüklüğüne göre kaşık sayısını arttırıp aynı şekilde hazırlayabilirsiniz. Bu karışımı sabah akşam yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Cilt lekeleri için limon suyunu ayrıca maydanoz ile de uygulayabilirsiniz. Bu karışım için yarım çay barağı limon suyu, yarım çay bardağı maydanoz, 1 tatlı kaşığı bal ve gazı bez gerekli. Hazırlanan karışım gazlı beze batırılarak yüze kompleks yapılır, 10 dakika bekletildikten sonra başka bir gazlı bez ile işleme devam edilir. Haftada iki kere uygulanan bu karışım ile cilt lekelerinizin azaldığını göreceksiniz.

Cilt lekeleri ile savaşta en önemli maddelerden biri de yoğurttur. Cildi temizlemesi ve tazelik katması ile lekeleri yok eden yoğurdu, limon suyu, karbonat ve zeytinyağı ile birleştirip karışım hazırlaayabilirsiniz. 2 tatlı kaşığı yoğurt, yarım tatlı kaşığı karbonat, yarım tatlı kaşığı zeytinyağı ve 4 damla limon suyunu birleştirip oluşturduğunuz karışımı 20 dakika boyunca yüzünüzde bekletip arından ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu karışımı haftada bir uygulamak yeterlidir.

Cilt lekelerini önlemek için evde yapılabilecek pratik cilt maskeleri ile kısa sürede porselen görünümlü, pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git