Cilt Güzelliğiniz İçin Bunları Yemelisiniz

Cilt Güzelliğiniz İçin Bunları Yemelisiniz

Cildinizin sağlık ve güzel görünmesi için tüketilmesi önerilen ürünlere dikkat edilmelidir. Cilt bakımı için bu ürünleri tüketmeye dikkat edilmelidir.

Su listemizin ilk sırasında ve en önemli olanı her zaman en vazgeçilmez olan içeceğimiz su, vücudumuzun her hücresine verdiği sağlık gibi, cildimizi de iyileştirir. Kuruluktan kurtarır ve cildin elastikiyetini korur.

Tam tahıllar Tahıl ürünleri, tam tahıllı buğday gibi besinler, ciltteki hasarı en aza indirmeye destek olur. İyi bir antioksidan kaynağıdır.

Yumurta Cilt bakımının şüphesiz en değerli ürünlerinden biridir. Yumurta maskeleri, cilt tedavisinde sıklıkla kullanılır. Cildinizi sıkılaştırır ve enflamasyonu azaltır.

Çikolata Elbette bahsettiğimiz bitter çikolatadır. Ve fazlası cilde zarar verir. En az %75’i kakao olan çikolatadan bir parça yemelisiniz. Çok fazla tüketilen çikolata zararlıdır.

Deniz ürünleri Balığın ne kadar yararlı olduğunu hepimiz biliriz. Kabuklu deniz ürünleri ve balık türleri, özellikle yağlı balıklar, cildiniz için oldukça yaralıdır. Omega-3 cildinizde harikalar yaratır.

Çay ve kahve Günde tek fincan kahve içerseniz, cilt kanserine yakalanma riskini azaltırsınız. Her gün aşırıya kaçamadan içilen çay ve kahve yararlıdır.

Turunçgiller Pürüzsüz ve gergin bir cilt için C vitamini içeren turunçgillerden faydalanın. Kolajen içeriği ve B vitamini cildin yapı taşıdır.

Kırmızı sebzeler Domates, havuç, kırmızıbiber, tatlı patates gibi kırmızı ve turuncu sebzeler, hücre hasarını önler, antioksidan görevi görürler.

Yeşil sebzeler Ispanak, biber ve diğer yeşil sebzeler, parlak bir cilt sahibi olmanıza yararlar. A vitamini cildinizi genç tutar.

Balkabağı İçeriğindeki A, C, ve E vitamini, dermatologların da tavsiye ettiği gibi cildi arındırır, besler ve kırışıklıkla mücadele etmenizi sağlar.

Mısır Mısır, carotenoids- lutein açısından mükemmel bir kaynaktır. Likopen gibi, lutein de, güneş ışığı hasarına karşı cildi korur. Ancak dondurulmuş olanlarını tüketmeyin.

Kuruyemiş Serbest radikallerle savaşan E vitamini kuruyemiş çeşitlerinde bulunur. Badem, ceviz ve Antep fıstığı gibi kuruyemişleri eğer aşırıya kaçmadan tüketirseniz, cilt sağlığınızı destekler.

Yoğurt Süt ürünlerinden oluşan protein, cildinizin daha sıkı hale gelmesine yardımcı olur. Özellikle düşük yağ oranı olan yoğurt…

Nar Serbest radikallere karşı savaşan ve antioksidan olan nar, cilde kan akışını düzenler. Nar tüketerek, cilt sağlığınızı desteklersiniz.

Badem B ve E vitamini görevi görür. Antioksidandır. Günlük olarak az miktarda tüketebilirsiniz.

Avokado A vitamini ve lif açısından cilt gelişir, cilt yaşlanması yavaşlar. C vitaminiyle dolu olan avokado, mükemmel bir cilt için iyi bir seçimdir.

D vitamini Cilde en iyi gelen vitaminlerin başında D vitamini gelir. Cilt yaşlanmasını en aza indirir. Sağlıklı bir cilt için destek verir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git