Cilt Bozuklukları İçin Buz Terapisi

Cilt Bozuklukları İçin Buz Terapisi

Bitmez tükenmez sağlık sorunları, cilt sağlığını etkileyen dış tehditlerin, hastalıkların artması cilt bakımı ve sağlığı için yeni çözümlerin keşfine yönlendirmektedir. Teknolojinin sunmuş olduğu avantajlar, cilt sağlığı ve cilt bakımı için yeni çözümlere kavuşturmakta. Bunlarda biri de modern çağda oldukça fazla tercih edilen buz terapisi.

Buz terapisi, vücudun büyük bir bölümünü oluşturan suyun, yine su ile bir şok şeklinde buluşması diyebiliriz. Ciltteki rahatsızlıkları ve cilt bozuklukları için buz terapisi, cildi yenileyen bir görev üstlenerek fayda sağlamaktadır.

Buz Terapisinin Faydaları

Cildin yapısındaki bütün sorunlara etki etme gücü vardır. Yaşlılık belirtisi kırışıklıklar, sarkmalar, ameliyat sonrası izler, yara ve yanık izi, selülit ve güneş lekeleri gibi birçok cilt sorunu ile savaşmaktadır. Siğil ve doğum lekesi gibi ciltteki izleri de gideren bir yöntemdir.

Son zamanlarda, özel sağlık kliniklerinde buz terapisi, özel cihazlarla yapılmaktadır. Öncelikle cildin yapısı incelenerek terapi için izlenecek yol belirlenir. Cilt yapısı incelenirken, cildin nem oranı tespit edilir.

Evde Buz Terapisi

Özel cihazlarla yapılan bu terapiyi evde uygulamak da mümkün. Cilt bozuklukları için buz terapisini evde uygulamak için;

1 litre su içine, 1 yemek kaşığı elma sirkesi veya şırası ilave edilerek karıştırılır. Karışım, buz kalıplarına alınarak buzlukta dondurulur. Ertesi gün, cildin her bölgesine uygulanabilir. Cilt bozukluklarına etkisini görmek için her gün uygulanması gerekir.

Cilt Bozuklukları İçin Buz Terapisi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Nazlı Atakaya dedi ki:

    Buz terapisini yaz kış uygularım oldukça etkili olur. 2-3 hafta rahatlatıyor insanı.

Sayfa başına git