Cilt Bakım Ritüelleri

Cilt Bakım Ritüelleri

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılan bakım büyük bir öneme sahiptir. Gereken bakımı yapmanın yanı sıra bunu zamanında yapmak da bir hayli önemlidir. Bu nedenle cilt bakım ritüelleri, günlük, haftalık ve aylık olmak üzere üç bölüme ayrılır.

Günlük Bakım

Günlük bakımda ilk olarak sabah ve akşam olmak üzere cildi temizlemek yer almaktadır. O gün cildinizde makyaj bulunuyorsa, temizleyip uyumayı ihmal etmeyin. Cilt temizliğinin ardından bir tonik sürmek canlılığını arttıracaktır. Toniğin kurumasının ardından ise cilt güzel bir şekilde nemlendirilmelidir. Cilt sağlığı için uyku düzeni oldukça önemlidir. Bu yüzden her gün düzenli olarak ve yeteri kadar uyumak gerekir. Öte yandan su da cilt için güzelleştirici bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle günde en az iki litre su cilt sağlığını olumlu yönde etkiler.

Haftalık Bakım

Cilt bakımına ek olarak haftada bir peeling ve maske yapmak cildi rahatlatarak canlı bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Haftalık bakım, ayrıca cildin kurumaması ve standart biçimde kalması için de önemlidir.

Aylık Bakım

Aylık bakım ritüelleri arası da manikür, pedikür ve masaj yer almaktadır. Masaj, kan dolaşımını arttırdığından cilt üzerinde rahatlatıcı ve dinlendirici özelliktedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git