Cildinizi Kivi ile Besleyin

Cildinizi Kivi ile Besleyin

Kimisi tatlı, kimisi ekşi olan kivi meyvesini özellikle kış aylarında tabaklarınız dan eksik etmediğinizi biliyoruz. Peki ya bu denli vitamin deposu olan bir meyveyi cildiniz için daha önce hiç kullandınız mı?

İşte şimdi cilt sorunları arasında yer alan ölü tabakalar, yorgun ciltler veya bakterilerin çoğalması durumunda oluşan çeşitli problemlere karşı kivi mucizesinden söz edeceğiz.

 

 

Kivi İle Hazırlanabilecek Maskeler Nelerdir?

Öncelikle doğrudan kivileri dilimleyerek cildinize yerleştirmenizin muhteşem bir şekilde etki edeceğinden bahsedelim. Sonrasında ise sizlere kivi ile hazırlayabileceğiniz maskeleri önerelim.

Kiviyi blenderdan geçirdikten sonra suyunu cildinize kompres haline getirebilirsiniz. Duruladıktan sonra cildinizdeki canlanmayı hemen hissedebileceksiniz.

Aynı şekilde suyunu elde edeceğiniz kiviye bir miktar kil karıştırmalı ve cildinize uygulamalısınız. Yağlı ciltlerde oluşan sivilcelere karşı en iyi sonuçları elde etmenizin mümkün olduğunu rahatlıkla görebileceğiniz bir maskeyi hazırlamış olacaksınız.

Kalsiyum, magnezyum ve fosfor, C ve B vitamini bakımından zengin olan kiviyi yukarıdaki şekillerde uyguladıkça, her cilt tipine özel olarak etkilerini siz de görebileceksiniz. Sivilce ve cilt lekelerine karşı bu şekilde bir çözüm üretmek, sizi büyük maddi kayıplardan da alıkoyacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git