Cildinizi Canlı Gösterecek 6 Tüyo

Cildinizi Canlı Gösterecek 6 Tüyo

Yüzünüzün daha canlı ve daha sıkı görünmesini sağlamak için size çok basit yöntemler önereceğiz. Güzellik ritüelinizde mutlaka doğal yöntemlerden de yardım almanız gerekmektedir.

1- Yeşil çayı demleyerek dondurun. Sonra donmuş küpleri bir beze sarın ve gözlerinizin altında bir süre bekletin. Gözlerinizin aydınlandığını ve gözlerinizdeki şişkinliğin hemen indiğini göreceksiniz.

2- Kızarıklıkları ve iltihaplanmayı azaltmak, sivilcelerinizi iyice küçültmek için lokal olarak buz küpünü kullanabilirsiniz. Sadece bir kağıt havlu ya da yumuşak bir bezle bir buz küpünü yerleştirin ve akne üzerinde uygulayın. Buz küpleri ayrıca akne izini azaltmada da oldukça yardımcı olur.

3- Buz cildinizi yumuşatırken gözenekleri de daraltır ve kan dolaşımını hızlandırır. Sadece yatmadan evvel kağıt havluya sarılmış bir buz küpüyle birkaç dakika yüzünüze masaj yapmanız yeterlidir.

4- Aloe vera jelini bir buz kalıbına dökerek dondurun. Güneşlenmeden evvel cildinize hazırladığınız bu buz küpünü sürün. Böylelikle güneşlenmenin etkisiyle cildinizde yanma veya sızı olmayacak.

5- Buz kalıplarına portakal suyu koyun ve dondurun. Bir kaç dakika cildinizi bununla ovarak daha sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşun.

6- Makyaj yapmadan evvel bir buz küpüyle cildinizi ovarsanız cildiniz hemen tazelenir ve makyajınız da daha uzun süre kalıcı halde olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git