Cildin Yumuşaması İçin Uygulanan Maskeler

Cildin Yumuşaması İçin Uygulanan Maskeler

Sağlıksız beslenme, olumsuz çevre şartları ya da kozmetik ürünlerinin içerdiği zararlı kimyasallar zamanla cildin nem dengesini bozarak kurumasına neden olmaktadır. Kuru ve sağlıksız bir cilt herkesin korkulu rüyasıdır. Bu nedenle insanlar yıllardan beri daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için birçok yöntem geliştirmişlerdir. İşte cildin yumuşaması için uygulanan o yöntemler;

Yumurta Maskesi

Birçok insan tarafından tercih edilen yumurta maskesi cildin nemlenmesine yardımcı olan önemli bir uygulamadır. Yumurta maskesi için 1 adet yumurtayı, 2-3 damla limon suyunu ve 1 çay kaşığı organik balı bir kabın içerisine koyun ve güzelce çırpın. Yaptığınız bu maskeyi cildinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile durulayın. Daha fazla yumuşaklık için bu maskeden sonra cildinizi gül suyu ile silebilirsiniz.

Aspirin Maskesi

Daha pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için uygulanan bir diğer maske de aspirin maskesidir. Bu maske için 4-5 tane aspirini ezin ve içerisinde ılık su bulunan kapta eritin. Daha sonra bunu yüzünüze sürün ve yaklaşık 10 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayıp yumuşak bir havlu yardımıyla kurulayın.

Yoğurt Maskesi

Yoğurt herkesin evinde kolaylıkla bulabileceği bir üründür. Doğru malzemelerle karıştırıldığında ise cildin yumuşaması için oldukça etkili bir maskeye dönüşebilir. Yoğurt maskesi için öncelikle 2 çorba kaşığı yoğurdu, 1 yumurtanın akını ve 2-3 damla limon suyunu bir kaba koyun ve güzelce karıştırın. Krema kıvamına gelen maskeyi cildinize sürün ve yaklaşık 15 dakika kadar bekleyin. Ardından her maske sonrası olduğu gibi ılık su ile cildinizi temizleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git