Cildimizi Canlandırmak İçin Neler Yapmalıyız

Cildimizi Canlandırmak İçin Neler Yapmalıyız

Cildimizi canlandırmak ve beslemek için çok çeşitli yöntemler vardır. Asıl bilmemiz gereken doğru beslenmektir. Doğru beslenmeyi iyi bilirsek cildimizde bu beslenme şekliyle şekil alır ona göre canlanır.

Cildimizi Canlandıran ve Kırışıklığı Önleyen Maske Tarifi;

  • 1 Orta Boy Greyfurt
  • 1 Çay Kaşığı Kadar Avokado Yağı
  • 1 Tatlı Kaşığı Kadar Bal

Yukarıdaki malzemeleri ahşap bir kapta tahta kaşıkla karıştırdıktan sonra temiz cilde uygulayalım. Cildimizi önceden gülsuyuyla temizleyelim. Zira karışım temiz cilde uygulanacak ve kırışıklık olan alanlara nüfuz edecektir. Cildinizi canlandıracak bu karışım yaşlanma etkileri olan kırışıklıklarınıza da etki edecektir.10 günde bir uygularsanız cildinizdeki değişimi sizde göreceksiniz.

Cildinizin daha parlak saf,,temiz bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız alkol,içki sigara kullanımlarını da azaltmanız hatta bırakmanız gerekmektedir.Bu zararlı etken maddeleri kullanmanız cildinize zarar verir ve kırışıklıklara sebebiyet verir. Cildinize uygulayacağınız toniklerle de harika ve dinlenmiş bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Cildinize Uygulayabileceğiniz Tonik Tarifi;

  • 1 Fincan Süt
  • 2 şer Yaprak Nane,
  • Ebegümeci Çiçeği

Yukarıdaki malzemelerden, sütü kaynatıp içerisine nane ve ebegümeci bitkilerini bırakıyorsunuz. Soğumaya başlayınca temiz bir tülbentle süzüp buzdolabında muhafaza ediyorsunuz. İstediğiniz zaman kullanabileceğiniz sağlıklı bir toniğiniz olmuş oluyor. Cildimize uygulayacağımız bakım öncelikle doğal yani bitkisel ürünler olmalıdır. Bu karışımları yaparken de cildinizdeki hassasiyetlerinde göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. Zira alerjiniz varsa uygun olan ürün yerine alternatif ürünler kullanmak gerekebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git