Cildi Sıkılaştıran Kolajeni Doğal Yollarla Artırın!

Cildi Sıkılaştıran Kolajeni Doğal Yollarla Artırın!

Cildin sıkı görünmesi her insanın hayalidir. Sıkı bir cilt daha geç yaşlanacağı için, insanların bunu istemesi gayet doğaldır. Cildin sıkı bir görünüme sahip olmasını etkileyen faktörlerin başında, vücudun ürettiği kolajen gelmektedir. Kolajen vücutta bulunan dokuları bir arada tutmaya yarayan proteindir. Bu maddenin üretimini artırmak için maskeler uygulamak mümkündur. Ancak kolajen üretimini bazı gıdaları tüketerek artırabilmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? İsterseniz gelin birlikte kolajenin artmasına katkı sağlayan gıdalara göz atalım;

 

Kolajen Üretimini Artıran Gıdalar

Koyu Yeşil Yapraklı Sebzeler: Kanseri önlemek için en etkili besinler yeşil yapraklı sebzelerdir. Bu mucizevi faydalarının yanı sıra cilt sağlığı içinde etkili olan bu sebzelerle, kolajen üretimini artırabilirsiniz.

Beyaz Çay: Beyaz çayda cilt dokularını koruyucu etkisinin yanında, hem kolajen artımını sağlar hem de vücutta bulunan kolajenleri korur.

Havuç: Birçok faydası olduğunu bildiğimiz havuç, kolajenin yenilenmesinde en etkili vitamin olan A vitaminini barındırmaktadır. Oldukça zengin bir A vitamini deposu olan havucu bolca tüketerek, cilt sarkmasından uzak durabilirsiniz.

Yumurta: İçeriğinde bolca bulunan amino asitler, kolajenin yapısını oluşturan bileşenlerdendir. Bu nedenle vücudun daha hızlı kolajen üretmesi için, düzenli olarak yumurta tüketilmelidir.

Sarımsak: Doğal antibiyotik olarak adlandırılan sarımsak, her derde deva olduğu gibi cilt içinde dost bir gıdadır. İçeriğinde bolca bulunan kükürt, hem ciltteki hem de eklemlerde bulunan kolajen oranını arttırmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git