Cildi gençleştiren meyveler nelerdir

Cildi gençleştiren meyveler nelerdir

İlerleyen yaşlarda cildin genç kalması, sağlıklı yaşam tarzı ve beslenmeyle doğrudan ilgilidir. Hücreleri yenileyen ve onaran bazı meyveler, cilt formunun korunmasına ve daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktadır. Doğal cilt bakımı konusunda tavsiye edilen pek çok maske ve kürler için de aşağıda listelediğimiz meyvelerden faydalanılmaktadır.

Cildi gençleştiren meyveler

Elma

Vitamin yönünden oldukça zengin olan elma, pürüzsüz bir cilt için düzenli olarak tüketilmesi gereken meyvelerin başında geliyor. İçerdiği; A, B ve C vitaminleri cildin kendisini yenilemesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca elmada bulunan pektin maddesi, hazmı kolaylaştırarak, vücudun yağlanma oranını azaltmaktadır.

Kivi

Doğal yollarla gençleşmek isteyen hanımlara tavsiye edilen meyve diyetlerinde, kivi de ilk sıralarda yer alıyor. C vitamini yönünden oldukça zengin olan kivi, vücudun bağışıklık sistemini önemli ölçüde güçlendirmektedir. Cilt yaşlanmasını geciktirmek için oldukça etkilidir. Kivi suyu ile yüzünüze ayrıca bakım da yapabilirsiniz.

Armut

Güzellik diyetinde olan hanımlar, menülerinde mutlaka armut bulundurmalıdır. Armut, mineral bakımından çok zengin olup, insanı tok tutma özelliği ile de, zayıflama, sıkılaşma ve gençleşme diyetlerinizi kolaylaştırır. İçerdiği beta karoten maddesi, tüm cilt tiplerinde dokuların güçlenmesini sağlayarak, pürüzsüz ve parlak bir görünüm kazandırır.

Kayısı

Cilde en çok faydalı olan B ve E vitaminlerini içerir. Lif oranının fazla olması, gençli ve güzellik menülerinde kayısının ayrı bir yeri olmasını sağlıyor. Mevsiminde taze kayısıyı, kış aylarında ise kurusunu bolca tüketebilirsiniz.

İncir

Özellikle göz çevresindeki kusurları iyileştirmede çok etkilidir. İncirin içini avucunuzda dağıtarak göz çevresine sürüp, güneş ışığı almayan bir yerde 10 dakika kadar dinlendirin ve ılık suyla durulayın. Bunu düzenli olarak uyguladığınızda, etkilerini kısa sürede görmeye başlayacaksınız.

Çilek

Mevsiminde her gün bir avuç çilek tüketmek cildinizde fark edilir etkiler yaratır. Kalorisinin az olması ve günlük c vitamini ihtiyacını yeterince karşılamasıyla da, diye yapan kişiler için ideal bir meyvedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git