Ceviz Yağının Faydaları

Ceviz Yağının Faydaları

Ceviz tam anlamıyla sağlık dostu, bir vitamin deposu olan besinlerin başında gelmektedir. Ceviz gibi ceviz yağı da bir çok fayda sağlamaktadır. Sindirim sistemini düzenleyen ceviz yağı aynı zamanda cildi ve saçları da besleyerek daha sağlıklı bir cilde ve dolgun saçlara sahip olmanızı sağlar. Ceviz yağı saç diplerinizi besleyerek saçları dolgunlaştırır. Saç dökülmesine ve kepeğe de faydalı olan ceviz yağı kan dolaşımını hızlandırıcı bir etkiye de sahiptir. Hafızayı tazeler, beyin fonksiyonlarını geliştirir. Kalp hastalıkları ve hipertansiyon için de kullanılan Ceviz yağı, yine bazı malzemeler ile harmanlanarak mantar tedavisinden cilt bakımına, kırışıklık tedavisinden, cilt temizliğine kadar bir çok alanda kullanılabilmektedir.

Ceviz Yağı Kremleri

İki yemek kaşığı ceviz yağı bir adet dövülmüş soğan ile karıştırılarak mantar oluşan bölgeye sürülürse, kısa bir tedavi süresiyle mantarlardan kurtulabilirsiniz.

Kırışıklıkları yok etmede de kullanılabilen ceviz yağı bir pamuğa dökülerek kırışıklık olan yerlere sürmeniz sayesinde kırışıklıklardan kısa sürede kurtulacaksınız. Ceviz yağı uyguladığınız bölgede bir müddet kaldıktan sonra bol sabunlu su ile yıkanmalıdır. Dilerseniz salatalarla beraber kullanarak da ceviz yağını tüketebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git