Cam Temizlemenin Püf Noktaları

Cam Temizlemenin Püf Noktaları

Kadınların en zorladıkları konulardan birisi cam silmektir. Ayda, yılda, bayramlarda ve özel günlerde cam silmek artık klasik bir hal almıştır. O cam silinmeden kesinlikle kendilerini rahat hissetmezler. Erkekler için nasıl olsa bir cam diye bilinmesine rağmen hiçde kolay bir iş değildir. Basit gibi gözüken bu işin çeşitli yöntemleri vardır. Kadınlar için cam silmenin püf noktalarını sizlerle paylaşacağım.

Her evde gördüğümüz standart pencereler için birkaç püf noktadan bahsedeceğim. Temizliği en kolay cam modellerini evimizde sakladığımız için bu bizim yönümüzden avantaj sayılabilir. Kova, su, bulaşık deterjanı ve sünger sayesinde bu camları kolaylıkla silebilirsiniz. Sünger yerine daha önceden kullanmadığınız t-shirt parçalarını silme ve kurulama işlemi içinde tercih edebilirsiniz. Bunun yerine sizlere daha kalıcı ve pırıl pırıl camlara kavuşmak için bir önerim var.

Üç litre su içerisine iki tatlı kaşığı sirke eklemelisiniz. Sirke yerine aynı oranda maden suyu veya limon suyu tercih edebilirsiniz.

Bununla birlikte eski gazete parçalarını hazırladığımız su ile ıslatıyorsunuz. Kirli gözüken camlarımızı bu gazate parçası ile sildikten sonra pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz. Gazete ile çok bastırmamaya özen gösterin. Gazete ile çıkartamadığınız lekeleri diş fırçası ile deneyebilirsiniz. Bu sayede hem camlarınız pırıl pırıl hemde zamandan tasarruf etmiş olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git