Çalışma Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Çalışma Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Evden çalışan veya işine evde de devam eden kişilerdenseniz, evinizde mutlaka bir çalışma alanınız olmalı. Özel bir çalışma odanız olmasa bile odanızın belirli bir bölümünde, salonunuzun bir köşesinde veya yatak odanızda kullanışlı bir çalışma alanı oluşturmalısınız. Bunun için öncelikli ihtiyacınız çalışma masası olacaktır. Ardından sandalye, çeşitli raf üniteleri, kitaplık gibi tamamlayıcılarla şık ve konforlu bir çalışma alanı yaratabilirsiniz.

Çalışma masası seçerken kullanışlı ve konforlu olmasına özen göstermelisiniz. Masanız ne kadar rahat olursa çalışma performansınız o kadar yüksek olur.

Evinizin tarzına ve zevkinize göre doğal ahşap veya beyaz lake modelleri tercih edebilirsiniz. Çalışma odanızda işinize kolayca odaklanabileceğiniz sakin ve düzenli bir ortam oluşturmaya dikkat edin.

Çalışma odasını dekore ederken krem, beyaz gibi yumuşak renkleri tercih edin. Bu tonlar odanıza ferah ve sakinleştirici bir hava katacağından daha rahat çalışabilirsiniz. Açık mavi, açık yeşil gibi hafif tonlar da çalışma odanız için ideal olabilir.

Çalışma odasının mümkün olduğunca gün ışığıyla aydınlatılmasına özen gösterin. Eğer odanız gün ışığı görmeyen bir konumdaysa güçlü tavan aydınlatmalarından yararlanabilirsiniz. Bazı kişiler masa lambası tercih edebiliyor. Ancak gözü yormasından ötürü masa lambası kullanmak pek doğru değil.

Çalışma odasının dekorunda rahatlık ön planda olmalı. Rahat bir şekilde çalışmak için odayı gereksiz eşya ile doldurmamalı, hareket alanınızı mümkün olduğunca geniş tutmalısınız.

Çalışma odanızda çok sayıda depolama alanı bulundurmaya özen gösterin. Çeşitli evraklarınızı, dosyalarınızı veya projelerinizi düzenli bir şekilde saklayabileceğiniz alana ihtiyacınız olacak. Raf üniteleri ve çekmeceli dolaplarla dosya, klasör ve kırtasiye malzemeleriniz için saklama alanı oluşturabilirsiniz.

Odanızda boş kalan kısmı çalışma alanına çevirebilirsiniz. Duvar veya cam kenarındaki köşeye uygun boyutlarda çalışma masası koyarak küçük ama etkili bir çalışma köşesi yaratabilirsiniz.

Dar alanlarda katlanabilir çalışma masaları kullanmanızda fayda var. Böylece hem yerden kazanır, hem de pratik bir kullanım elde edebilirsiniz.

Modern tarzda bir ev dekorasyonu planlıyorsanız, üçgen veya çapraz ayaklı çalışma masalarını tercih edebilirsiniz. Özellikle ayakları raf şeklinde bölmeli olan modeller daha kullanışlı oluyor. Bu tip masaların raflı bölümüne yazıcı, tarayıcı gibi elektronik eşyaları koyabilirsiniz.

Çalışma odanızın dekorasyonuna biraz hareket katmak için farklı fikirleri deneyebilirsiniz. Notlarınız için düz bir mantar pano yerine resim çevresinden şık ve değişik bir pano yaratabilirsiniz.

Canlı ve enerjik bir çalışma odası hazırlamak istiyorsanız, kırmızı, beyaz, yeşil gibi renklerden yararlanabilirsiniz. Özelikle modern tasarımlı ürünlerle evinizde hoş ve çarpıcı dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Çalışma alanınız için belirli bir renge karar verip, sandalyenizin üzerindeki minderi  veya masanızınüzerinde kullanacağınız aksesuarları bu renkte seçebilirsiniz.

Yılbaşı yaklaşırken çalışma odanızın dekorasyonuna yılbaşı ruhunu yansıtabilirsiniz. Masanızda veya raflarınızda kışı ve yılbaşını anımsatankırmızı renkli aksesuarlar kullanabilirsiniz. Masanızın bir köşesinde geyikli objelere, mumlara ve çam ağacı figürlerine yer verebilirsiniz.

Kitap kurduysanız, çalışma odanızda okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Odanızda yeterli yer varsa çalışma masanızın yanına bir okuma koltuğu koyabilirsiniz. Okuma köşesi yapacaksanız, koltuğun yanında ayaklı bir abajur veya lambader kullanmanızı öneririz. Şık ve farklı bir görünüm için modern tasarımlı aydınlatmaları tercih edebilirsiniz.

Çalışma odasına masa ve sandalye seçerken, belirlediğiniz ürünün belirli bir kalitede olmasına ve çevre dostu malzemeden üretilmesine özen gösterin.

Kullanışlı olduğu kadar dekoratif bir çalışma masası arıyorsanız, Kliksa’nın hesaplı ve şık çalışma masası modelleri ilginizi çekebilir. kliksa.com adresinde birbirinden farklı ve kullanışlı onlarca çalışma masası modeli bulunuyor. Bunlar arasında aradığınız modeli bulup indirimli fiyatlarla satın alma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git