Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Doğal Çözümler

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Doğal Çözümler

Bayanlar için görselliği tamamlamak amacıyla kullanılan en önemli unsurlardan birisi saçlardır. Ancak ciltlerinde aşırı yağ sorunu olanların, bunu saçlarında da hissettikleri görülmektedir. Buna göre çabuk yağlanan saçlar için doğal çözümler arayan bayanların hangi yöntemleri kullanmaları gerektiğine değineceğiz. Bu fırsatları değerlendirmeniz sayesinde sizler de saçlarınızdaki çabuk yağlanma problemlerinden hızlı bir biçimde kurtulmuş olacaksınız.

 

Çabuk Yağlanan Saçlara Kantaron

1 litre suyun içerisine bir tutam sarı kantaron bitkisini kökü ve yaprağıyla birlikte atabilir, üzerine 2 tutam ısırgan yaprağını ekleyebilirsiniz. İki saatlik sürenin ardından bu karışımın suyunu süzüp saç köklerinize uygulayabilirsiniz.

Saç Yağlanmasını Geciktiren Yumurta

3 veya 4 adet yumurtayı kırarak çatalla karıştırmalı ve bunu saç diplerinize uygulamalısınız. Başka bir malzemeye ihtiyaç duymadan saç yağlanmasını daha da geciktirebileceğiniz bu maskeyi yıkarken durulama suyuna gül suyu eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Yağsız ve Parlak Saçlar İçin Elma Sirkesi

Saçlarının çabuk yağlanmasından şikayetçi olanlar için banyoda durulama suyuna 2 çorba kaşığı elma sirkesi eklemenizin muhteşem bir çözüm olacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda saçlarınızı parlatacağını göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git