Burundaki Gözenekleri Sıkılaştırmak

Burundaki Gözenekleri Sıkılaştırmak

Burun üzerinde yer alan gözeneklerin çok fazla göze batması güzelliğine önem veren kişiler için pek de istemeyen bir durumdur. Bu sorunu önlemenin birçok doğal yöntemi vardır. Bizde bu yazımızda özellikle bayanların en çok şikayet ettiği sorunlardan birisi olan burundaki geniş gözeneklerden kurtulmada kullanılan bazı doğal yöntemlerden bahsedeceğiz. Burundaki gözenekleri sıkılaştırmada kullanılan o yöntemlerden bazıları şöyledir;

  • Burnunuzdaki rahatsız edici gözeneklerden kurtulmak amacıyla yumurta akını tercih edebilirsiniz. Çünkü yumurta akının hem ciltteki gözenekleri kapatıcı hem de fazla yağın emilmesini sağlayan özelliği vardır. Bu uygulama için öncelikle 1 yumurta akını, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesini ve bir miktar limon suyunu bir kaba koyun ve karıştırın. Yaptığınız bu maskeyi hem cildinize hem de burnunuza sürebilirsiniz. Sürdükten sonra yarım saat bekleyin ve soğuk su ile cildinizi yıkayın. Bu maskeyi haftada iki gün kullanabilirsiniz.
  • Burundaki gözenekleri sıkılaştırmada kullanılan bir diğer maske de bal maskesidir. Bu maske için tek yapmanız gereken organik olan bir miktar balı gözeneklerle ilgili problem yaşadığınız yere sürmektir. Balı sürdükten sonra 15 dakika kadar o bölgeye masaj yapabilirsiniz. Bu şekilde gözenekleriniz daha sıkı bir hal alacaktır.
  • Bu iki maske haricinde burnunuzdaki gözenekleri sıkılaştırmak için salatalık ve mısır ununu bir kabın içine koyup krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra hazırladığınız karışımı cildinize sürün ve yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Bu şekilde gözeneklerin küçülmesine yardımcı olursunuz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git