Bursa Evde Bakım Konusunda Yanınızdayız

Bursa Evde Bakım Konusunda Yanınızdayız

Bireylerin engel durumları ya da sadece yaşları itibariyle kendi bakımlarını sağlayamamaları durumunda sağlık ve sosyal hizmetlere ihtiyaçları olabilmektedir. Bu anlamda evde tedavi ve bakımına devam edilen; yatağa bağımlı, kronik hastalığı olan ve yaşlı bireylere profesyonel Bursa evde bakım hizmeti sunulabilmektedir. Ancak evde bakım, bu konuda eğitim almış kişiler ile organize edilmelidir. Bu sebeple bakım hizmeti verecek kişinin eğitimli ve aynı zamanda tecrübeli olduğundan emin olunmalıdır. Aksi halde bakım hizmeti sunan kişinin en ufak bir hatası, hasta için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Evde bakım hizmetinin özenle verilmesi gereken bir hizmet olması bilinciyle hareket eden Medicabil Evde Bakım Merkezi, hasta ve yaşlı bakımı konusunda uzun yıllar deneyimli sağlık profesyonelleri ile ihtiyaca uygun bir hizmet sunmaktadır.

Kimler Evde Bakım Hizmetinden Yararlanabilir?

evde bakımEvde bakım hizmetinin amacı, tedavi ve bakımına evde devam edilecek olan kişilerin sağlıklarına kavuşmaları sürecinde onlara destek olmaktır. Evde bakım hizmeti süresince sağlık profesyonellerinin verdiği destek sayesinde hastaların yaşam kaliteleri artmakta ve bağımsız bireyler olmaları için destek sunulmaktadır. Bu hizmetten yararlanabilecek olan kişilerin başında ise yatağa bağımlı hastalar gelmektedir. Yatağa bağımlı hastaların kişisel bakımları ve ilaç takibi gibi ihtiyaçları güler yüzlü ve alanına hâkim kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Evde bakım hizmetinden yararlanabilecek olanlar arasında; ameliyat sonrası bakıma ihtiyaç duyan hastalar, fonksiyon kaybı yaşayan hastalar, kendi yaşam alanlarında oksijen tüpü gibi desteğe ihtiyaç duyan bireyler ve refakat ihtiyacı olanlar da yer almaktadır. Fakat evde bakım hizmeti alabilecek olanlar bu bahsedilenler ile sınırlı değildir. Aynı zamanda vakitten tasarruf etmek için check-up ve tahlil gibi hizmetleri iş yerinde ya da evinde almak isteyenler de Medicabil Evde Bakımhizmetinden yararlanabilirler.

Evde Bakım Hizmeti Süreleri

Evde bakım hizmetlerinin süresi hastaya/hastalığa ve aile yakınlarının talepleri doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Bu anlamda kısa süreli bakım hizmeti alınabilir. Kısa süreli evde bakım hizmeti, ihtiyaçlar da belirlenerek günlük (12-24 saat) periyotlar ile verilmektedir. Bunun yanında tedavisi uzun sürecek olan hastalar için haftalık ya da aylık olarak uzun süreli hizmet de sunulabilmektedir. Siz de kısa ya da uzun süreli evde bakım ihtiyaçlarınız için güvenilir kişilerden destek almak istiyorsanız Medicabil Evde Bakım Merkezi olarak her daim yanınızdayız.
Detaylar İçin; https://www.medicabilevde.com/haberler.php?haber_id=11

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git