Buhar Banyosu Nasıl Yapılır?

Buhar Banyosu Nasıl Yapılır?

Gerek yağlanan cilt altında çevresel etkenlerle biriken toksinlerden gerekse gün boyu kullanılmış olan makyaj kalıntılarından kurtulmanın en pratik ve sağlıklı yolu buhar banyosu uygulamasıdır. Buhar banyosu kirlerden cildi arındırdığı gibi, ciltte bulunan gözeneklerin de açılmasını sağlayarak cildin hava almasına yardımcı olur. Özellikle günlük makyaj uygulayan bayanlar ile yağlı ciltlere sahip insanların sıkça buhar banyosu uygulamaları önerilmektedir.

Buhar Banyosunu yapmak için derin ve geniş bir kaba kaynatılmış 1-2 litre su dökülüp çıkan buharın yüze teması sağlanmalıdır. Başınızı ve kabı kaplayacak bir havlu yardımıyla birkaç dakika buharın yüzünüze nüfuz etmesi yeterlidir. Böylece basit bir şekilde cildinizi temizleyerek rahatlatacak, aynı zamanda da siyah nokta probleminden de kurtularak cildinizin gözeneklerinin açılmasını sağlayacaksınız.

Buhar Banyosu Sonrası

Buhar banyosu sonrasında uygulanacak cilt bakımı da oldukça önemlidir. Buhar banyosuyla açılan gözenekleri soğuk su kompresi ile yıkarsanız yüzünüz gerginleşecektir. Yine bu amaçla uygulanan çeşitli toniklerden faydalanabilirsiniz. Cildinize uygun nemlendiriciler kullanmanız ayrıca bakım özelliği sağlayacaktır. Unutmayın cildiniz hem sağlığınız hem de güzelliğiniz için temiz ve bakımlı tutulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git