Buhar Banyosu İle Siyah Noktalara Son

Buhar Banyosu İle Siyah Noktalara Son

Ne kadar kusursuz bir cilde sahip olursak olalım siyah noktalar her daim güzelliğimize gölge düşürmektedir. Bu ufak ama etkisi kendisinden büyük noktalara buhar banyosu ile veda edebilirsiniz.

Siyah noktalar cildimizin gün boyunca maruz kaldığı kötü hava koşulları, kir gibi etkilerden oluşan ve cildimizin hava almasını engelleyerek sivilcelerin oluşmasını sağlayan bir sorundur. Bunun yanı sıra dışardan da hoş bir görüntü oluşturmaz.

Siyah noktalar için çeşitli maskeler ya da arındırıcı tonikler bulunsa da tüm bunlara para harcamayarak daha basit bir şekilde bu noktalardan kurtulmamız mümkündür. Öncesinde kaynattığımız bir suyu derin bir kap içine koyup yüzümüzü bu kaba doğru eğiyoruz. Kap içindeki su sıcaklığı ile buharlaşacağından başımızın üzerine bir havlu koyuyoruz. Böylelikle buhar kabın içinde kalarak dışarı çıkmıyor ve direk yüzümüze temas ediyor. Bu şekilde on on beş dakika bekledikten sonra bir pamuk yardımı ile siyah noktaları temizleyebiliriz. Tekrar siyah nokta oluşumunu da geciktiren buhar banyosunu iki ay da bir yapmanız yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git