Bronzlaştırıcı Etkisi Olan Doğal Yağlar

Bronzlaştırıcı Etkisi Olan Doğal Yağlar

Birçok kadının arzusu yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde, bronz ve parlak bir tene sahip olmaktır. Tatil sezonunda göz alıcı bir ten rengine sahip olmayı kim istemez ki? Ancak vakit yetersizliği ya da maddi nedenlerden dolayı, birçok kadın solaryuma girmeyi tercih etmemektedir. Bunun yerine yapacağı tatil esnasında, güneş ışınlarının etkisiyle bronzlaşmaya çalışmaktadır. Bu şekilde sahip olunan bronz ten rengi, ne yazık ki geçicidir. İşte tam bu anda işinizi kolaylaştıracak, hesaplı ve kalıcı etkiye sahip yağlar devreye giriyor. Aktarlarda bulabileceğiniz tamamen doğal içerikli birçok yağ, cildin kalıcı bronzluğa sahip olmasını sağlıyor. İşte bronzlaştırıcı etkisi olan doğal yağlar ve diğer faydalı etkileri;

Havuç Yağı

Bronz cilt rengi isteyenlerin, en fazla tercih edeceği yağdır. Ancak aşırı kullanımında, ten rengi bronzlaşmanın yerine turuncu bir hal alabilir. Havuç yağı bronzlaştırıcı etkisinin yanı sıra, ciltteki yıpranma sorununu yok eder.

Kakao Yağı

Cilde bronz renk veren bir diğer yağ, kakao yağıdır. Kakao yağı cilde kalıcı bronzluk kazandırmaktadır. Ayrıca cildi sıkılaştırır, nemlendirir ve besler.

Ceviz Yağı

Cildinizde hoş bir bronz ton oluşmasını sağlayan ceviz yağı, cildi besleyici özelliğe sahiptir.

Kayısı Yağı

Bu yağın etkisi, doğal tonlarda bronzluk sağlamasıdır. Özellikle güneşlenmenin ardından kullandığınızda, cildinize ideal bir bronzluk kazandıracaktır. İçeriğinde bulunan vitaminler dolayısıyla, besleyici ve koruyu özelliğe sahiptir.

Susam Yağı

Bronzlaştırıcı etkisi bilinen susam yağı, cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korur.

Badem Yağı

Cildi yumuşatıp besleyen badem yağı, bronzlaştırıcı etkiye sahip bir diğer yağdır.

Bu tip yağları kullanmak için, öncelikle koruma özelliği bulunan güneş kremini cildinize uygulamalı ve birkaç saat güneşlenmelisiniz. Ardından yukarıda belirtilen yağlardan birini, vücudunuza masaj yaparak ince bir tabaka oluşacak şekilde uygulamalısınız. Bu uygulamayı 3-4 gün yaptığınızda, cildinizde kalıcı bir bronzluk oluştuğunu göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git