Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Genelde basen ve göbeklerde kiloların toplanması, sağlıksız beslenmeden kaynaklanan kilo sorunlarından olmaktadır. Bu durumda bölgesel zayıflama yöntemlerinin araştırılmasına başlanır. Kilo kaybı olmasına rağmen bazı bölgelerdeki fazlalıkların gitmemesi, kişinin estetik olarak iyi görünmesini önlemektedir. Bu görünümün düzene girmesi için çeşitli yöntemler tercih edilebilir. Spor, beslenme, egzersizler ve ameliyatlı estetik uygulamalarıyla birlikte kilo vermeyi kolaylaştıran birçok etken bir arada ya da sırayla denenebilir. Birçok insan bölgesel zayıflama konusunda çeşitli yöntemler dener.

Basenler Nasıl Erir?

Basenler, birçok insanın kilolu görünmesine neden olur. Kilo vermek için ideal kiloya gelmek yeterli gelmeyebilir. Basenleri geniş olan bir insan her zaman kilolu olarak görülür ve ideal bedeninde kıyafet bulmakta zorlanır. Bunu önlemek için sağlıklı beslenmek ve spor yapmak gerekir. Eğer bunlardan sonuç alınmazsa, ameliyatla bu bölgenin yağlarının çekilmesi sağlanır. Bölgesel zayıflama operasyonlarıyla kişinin doğru vücut ölçülerine ulaşması sağlanır.

Basen Eritmeyi Sağlayacak İçecekler

Basen eritmek için öncelikle yağ yakımını hızlandıran seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bunlar arasında yoğurt, kefir, maydanoz suyu gibi içeceler tüketilebilir. Bol su içilmesi ve limonlu ılık suyla yemeklerden yarım saat evvel vücudun temizlenmesi de bölgesel zayıflama destekleri arasında yer almaktadır.

Basen Eritmeyi Sağlayacak Hareketler

Basen eritmek için spor yaparak bölgesel zayıflama hareketlerini yapabilirsiniz. Özellikle squat gibi egzersizler, pilates ve yoga hareketleriyle kilo vermek yerine sadece eritmek istediğiniz yerlerin erimesini sağlayabilirsiniz.

  • Tek bacak uzatma,
  • Kalça kaldırma,
  • Çömelme hareketi,
  • Pilates egzersizleri.

Basen eritmek için öncelikle bir plan yapmalısınız. Plan doğrultusunda beslenmeli, daha sonra doğru hareketleri uygulayarak düzenli olarak egzersiz yapabilirsiniz. Bölgesel zayıflama hareketlerini en az 21 gün düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Basen Eritmek İçin Cerrahi Müdahaleler

Basenlerin erimesi için egzersiz de fayda etmediğinde geriye tek bir seçenek kalır. Ameliyatla yapılan estetik müdahale yani liposuction ile yağların alınıp basenlerdeki sarkmalar varsa bunların toparlanması sağlanır. Güvenilir bir hekim, ideal bir yağ çekme sağlayarak daha formda ve fit görünmenize yardımcı olacaktır. Bölgesel zayıflama için öncelikle muayene yapılır, daha sonra hasta operasyona alınır ve yağ fazlalığı olan bölgelerden yağ alınarak gereken cerrahi işlem de gerçeklemiş olur.

Basen Eritme Kesin Çözüm

Basen eritme konusunda kesin çözüm sağlayan tek yöntem cerrahi yöntemdir. Bu yöntemlerin başarıya ulaşması için kişinin kilo kontrolünün sağlanması ve sağlıklı beslenerek egzersiz yapması gerekir. Bölgesel zayıflama operasyonlarında başarıya ulaşmak için kişinin operasyon sonrası kilo almaması ve kilosunu koruması son derece önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git