Beyaz Tenlilerin Güneşlenirken Dikkat Etmesi Gerekenler

Beyaz Tenlilerin Güneşlenirken Dikkat Etmesi Gerekenler

Esmer tenliler ciltlerinde yeterli pingment bulunduğu için, güneşlenirken çok fazla sıkıntıyla karşılaşmaz. Ancak beyaz tenliler için bu durum aynı değil. Beyaz tenlilerin yanmak için daha fazla güneş altında kalması gerekir. Bu da riskli bir harekettir. Peki beyaz tenlilerin güneşlenirken dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Beyaz Tenliler Güneşlenirken Nelere Dikkat Etmelidir?

Beyaz tenli kişiler, buğday ve esmer tenlilere göre daha dikkatli olmalıdır. Özellikle ilk kez güneşlenecek kişilerin dikkat etmesi gerekenlerden biri, sabah 10.30 ile akşam üzeri 16.00 arasında güneş altında kalmamak olacaktır. Bu saatler güneş ışınlarının en dik ve etkili olduğu saatlerdir. Aksi takdirde güneş ışınlarının etkisine fazlaca maruz kalarak, tatillerini acı içinde geçirebilirler. Bunun nedeni beyaz tenin direk yanmak yerine kızarıklığa maruz kalmasıdır. Uygun saatlerde güneşlenmeye çıkıldığı takdirde, gayet yumuşak bir bronzlaşma oluşacak ve neredeyse hiçbir sıkıntı yaşanmayacaktır.

Beyaz tenlilerin unutmaması gereken şeylerden biri, uygun saatlerde de güneşe çıksalar koruyucu kullanmaları gerektiğidir. Yüksek koruma faktörlü krem, yağ vb. koruyucular kullanılırsa, yanmaları durumunda acı hissi en aza inecektir. Bunun yanı sıra güzel görünen bir bronzluk ortaya çıkacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git