Bebeklerde Şampuan Kullanımı

Bebeklerde Şampuan Kullanımı

Günümüzde sürekli olarak ilerlemeyi sürdüren bilim dünyası bebeklerimizin sağlığı ve rahatını da unutmuyor ve tıpkı Minidolin bebek şampuanı gibi özel ürünler sunuyor. Bebek bakmakta tecrübe sahibi olanların çok iyi bileceği gibi özellikle bebeklere banyo yaptırırken oldukça dikkatli olmak ve şampuan seçimini çok dikkatli yapmak gerekiyor. Bebek&Çocuk temizlik ve bakımı sırasında bebeğin geri kalan ömrünü de etkileyebilecek yanlışlar ve doğrular olduğunu hatırlatarak yazımıza devam ediyoruz.

Bu anlamda bebeklerde şampuan kullanımının önemi ve dikkat edilmesi gerekenleri bilmek ve Minidolin bebek şampuanın özelliklerinden haberdar olmak önemli. Özellikle annelerin bebeklerde şampuan kullanımı konusunda bilinçlendirilmesi daha sağlıklı bebekler büyütmek adına oldukça etkili olacaktır. Şunu unutmayalım ki yenidoğan bakımı sırasında kullanılacak yanlış kişisel temizlik ürünleri birçok cilt ve saç rahatsızlıklarına yol açabilir. Zira bebeklerin kafa derileri de yeni oluştuğundan dokusal olarak yetişkinlerden daha farklı ve daha hassastır. Bunun nedeni ağırlıklı olarak bebeklerde farklı yoğunluklarda üretilen hormonlardır. İlaveten, bebeklerin gözleri de yetişkinlere göre daha hassas olduğundan en ufak bir yanma hissi bebeğin ağlamasına sebep olmaktadır. Bu nedenle “göz yakmayan formül” Minidolin’in en çok önem verdiği konulardan biri olarak öne çıkar.

Yetişkinler neden bebek şampuanı kullanmayı tercih ediyor?

Ek olarak, bebek şampuanı kavramının günümüzde sadece bebeklere hitap etmediğini de söylemek mümkün. İnternet üzerinde veya çevrenizde yapacağını basit bir araştırma ile birçok yetişkinin (özellikle kadınlar) saçlarını güçlendirmek ve saç dökülmesinin önüne geçmek amacıyla bebek şampuanı kullanma yoluna gittiğini görebilirsiniz. Hatta kimi kuaförlerin saç dokusu hassas müşterilerine özellikle bebek şampuanı kullanmayı tavsiye ettiğini bile duyabilirsiniz. Eğer bir anne olarak sizin saçlarınızda da bu tür problemler varsa, bebeğiniz için tercih ettiğiniz Minidolin’den kendiniz de yararlanabilirsiniz.

Peki Minidolin’in yetişkin şampuanlarından ve diğer bebek şampuanlarından farkı nedir?

Öncelikle, bebek şampuanlarının sıradan şampuanlara göre farklı tipte maddelerin birleşiminden oluştuğunu unutmayalım. Bunun sebebi ise tahmin edebileceğiniz üzere bebeklerin daha hassas bir cilt ve vücut yapısına sahip olması. Bunlara ek olarak anneden geçen hormonlar nedeniyle ortaya çıkan “konak oluşumu” gibi rahatsızlıkların da bebeklerde yaygın olarak görülmesi gibi sebepler bir araya geldiğinde Minidolin’in neden farklı olması gerektiğini de daha iyi anlayabiliyoruz.

Öte yandan, Minidolin’in piyasadaki diğer bebek şampuanlarına göre daha doğal maddeler ile hazırladığı şampuanlar gücünü büyük ölçüde doğadan almaktadır. Özellikle bebeklik çağlarında mümkün mertebe sentetik ve kimyasal maddelerin vücuttan uzak tutulması gerektiğinden, ailelerin tercih kriterleri de doğallık yönünde değişebilir.

Minidolin doğallığı;

Minidolin bebek şampuanları içerdiği hodan tohumu yağı ile özellikle kuru cilt ve konak nedeniyle bebeklerin başlarında ortaya çıkabilen kızarıklık ve yangıların önüne geçer. Bununla birlikte bal özü ekstraktının kullanıldığı saç ve vücut şampuanları balın cilde sağladığı katkıları bebek şampuanından alabilmeyi sağlar. Zararlı güneş ışınlarına karşı koruma sağlamanın yanında bal özü ekstraktı ile ciltte oluşan yaraların iyileşme süreci de daha etkili ve daha hızlı bir hale gelir. Yine balın mucizelerinden olan antioksidan olma durumu da geçerlidir.

Minidolin’in oldukça dikkatli hazırlanan şampuanları sayesinde sıradan bebek bakım ürünlerinde kullanılan kimyasalların ve kimi zaman hava koşullarının neden olduğu kaşıntılar ve isilik gibi rahatsızlıkların da önüne geçilmektedir. Tüm bunlara ek olarak, Minidolin’in bebek cildine dost olduğunu ekosert sertifikalı koruyucular kullanarak tescillediğini de son bir bilgi olarak ekleyelim.

Son olarak, günümüzde kimyasallardan doğallığa bir geri dönüş olduğunu kullandığımız birçok üründe görebiliyoruz. Bunun sebebi ise artık elimizi attığımız her üründe kullanılan ve çoğu zaman üretici için bir tasarruf kaynağı olarak önümüze çıkan kimyasal madde kullanımı ve bu kullanımın önü alınamayan yaygınlaşması. Hal böyle olunca, nispeten daha bilinçli ailelerin tıpkı yiyecek ve içeceklerde olduğu gibi temizlik ve bakım ürünleri seçimi yaparken de en az miktarda kimyasal madde barındıran ürünleri tercih etmesi olağandır. Zira artık ebeveynler bebekleri adına verecekleri kararların bir ömür boyu etkili olabileceği konusunda daha da bilinçlenmiş durumdadırlar. Minidolin de bebek&çocukların ihtiyaçlarını ve rahatlarını her zaman birinci planda tuttuğu için ebeveynler tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilen bir bebek şampuanıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git