Bebek ve Çocuk Beslenmesi İle İlgili Aradığınız Herşey “Bu Çocuk Aç” Kitabında

Bebek ve Çocuk Beslenmesi İle İlgili Aradığınız Herşey “Bu Çocuk Aç” Kitabında

Bebeği olacağını öğrendiğini ilk andan itibaren anneleri öyle büyük bir heyecan sarar ki, bebeğinin anne karnındaki sürecini en iyi şekilde tamamlayabilmesi ve bu süreçte bebeğin sağlıklı gelişimi bir anne için her şeyden daha çok önem kazanır. Bu nedenle, bebeklerine kavuşacağı anı sabırsızlıkla bekleyen anneler hamilelik sürecinde beslenmelerine, hareketlerine her zamankinden çok daha fazla önem verirler.

Anne adayları, bebeğine kavuştuğunda, hamilelik sürecinde gösterdiği özeni bebeklik ve çocukluk döneminde de göstermeye devam ederler. Doğru beslenme alışkanlıkları bebeklikten başlayarak ve devamında çocukluk çağında çocuğa aşılanmalıdır çünkü bu süreçte edinilen alışkanlıklar hem bedensel hem de zihinsel gelişim açısından oldukça önemlidir. Çocuk büyüyüp bir yetişkin olduğunda, çocuklukta edindiği doğru beslenme şeklini alışkanlık haline getirdiği için yetişkinliğinde de aynı şekilde devam ettirebilecektir ve bu sayede çok daha sağlıklı bir hayat sürecektir.

Her ne kadar doğru beslenme konusuna özen gösterse de, birçok anne ve baba bunu nasıl yapabileceklerini bilemeyebiliyor ve çocuklarına yemek yedirmek konusunda zorluklar yaşayabiliyor. Özellikle de çocuklar bazı yiyeceklere ve içeceklere önyargılı yaklaştığında daha çok sorun ortaya çıkabiliyor. Bu dönemde yardıma ihtiyaç duyan aileler doğru kaynaktan, doğru bilgileri edinerek hem yaşadıkları sorunları çözebiliyor hem de çocuklarının daha sağlıklı beslenmesini sağlayabiliyor. İşte o doğru kaynaklardan iki tanesi Hande Kaşkaş’ın Bu Çocuk Aç kitabı ve Acıkınca Yer kitabı.

Ek gıda hakkında merak ettiğiniz her şeyi, doktor onaylı 117 bebek ek gıda tarifini, alanında uzman 8 değerli uzamanın anne sütüyle başlayan ve tüm ek gıda serüvenini anlatan yazılarını ve annelerin tavsiyelerini bulabileceğiniz harika bir kaynak hazırlamış olan bu çocuk aç kitabı yazarı Hande Kaşkaş şunları söylüyor;

“Kızımın doğması ile beraber devamlı bir arayış içerisindeydim. Doğduğundan itibaren ‘Onunla hangi aktiviteleri yapabilirim, ona nasıl kitaplar okuyabilirim, zihinsel gelişimini nasıl güçlendirebilirim?’ diye düşünüp internette çok vakit harcardım. Daha sonra ek gıda süreci başladığında ‘Hangi besini ne zaman verebilirim? Nasıl beslemeliyim?’ sorularına internette cevap aradım. Bir anne olarak okudum, araştırdım ve değerli uzmanlardan yardım alarak “Bu Çocuk Aç” ve “Acıkınca Yer” ek gıda tarif kitaplarını çıkarttık.Ve bu sayede anneler internette vakit harcamadan doğru bilgiye kitaplarımızdan daha kısa sürede ulaşma imkanı buldu. Düşündüm ki bebeklerimizin sadece karnını değil aynı zamanda kalbini de beraber doyuralım. Bebeklik.com.tr web sitesinde bebeklerinizin hem zihinsel hem de bedensel gelişimi için aradığınız tüm ürünleri bulabileceksiniz.”

100 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo avantajı sunan https://www.bebeklik.com.tr web sitesinde bebek gelişimi için masal kitapları, aile çocuk kitapları, aktivite ve boyama kitapları, zeka kartları, puzzle ve eğitici ahşap oyuncaklar bulabilir, çocuğunuzun mutluluğuna mutluluk katabilirsiniz .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git