Bebek Pudrası İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebek Pudrası İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebek cildi bilindiği üzere çok hassas ve kırılgandır. Bebek pudrası ise, bu kadar hassas ciltlerde bile onarıcı özelliğe sahip ürünlerden biridir. Hal böyle olunca bebek pudrasının cilt üzerindeki olumlu etkilerini düşünmemek elde değil. Bebek pudrasının cilt bakımına yardımcı o kadar çok etkisi var ki, saymakla bitmez.

Bebek Pudrası İle Yüze Bakım

Bebek pudrasını cildinizin her alanında kullanabileceğiniz gibi, yüzünüze bakım yapacağınız zamanlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Yüzünüze süreceğiniz bir miktar bebek pudrası, cildinizin pürüzsüz bir hal almasını sağlayacaktır. Ayrıca cildinizde ağda sonrası oluşabilecek tahrişleri gidermek istiyorsanız, bebek pudrasından yardım alabilirsiniz.

Bebek Pudrasının Yüze Faydaları Nelerdir?

  • Aşırı yağlı cilt tipine sahip kişiler bebek pudrası kullanarak, ciltte oluşacak parlamaların önüne geçebilir.
  • Gün içinde tempolu bir yaşam sürdürüyor ya da cilt tipiniz nedeniyle aşırı terliyorsanız, bebek pudrasını yüzünüze uygulayarak gün içinde terleme oranını azaltabilirsiniz.
  • Yüzünüzde mevcut sivilceler bulunuyorsa, bebek pudrası yardımıyla sivilcelerinizi kurutabilir ve azalmalarını sağlayabilirsiniz.
  • Daha uzun ve dolgun görünen kirpiklere sahip olmak istiyorsanız, kirpiklerinize bir miktar bebek pudrası sürebilirsiniz.
  • Haftada 2 kez cilt lekelerinin üzerine süreceğiniz bebek pudrası, ilerleyen zamanlarda cilt lekelerinizin azalmasını sağlayacaktır.
  • Yağlı saç tipine sahipseniz ve aceleniz varsa, saçlarınıza kuru şampuan kullanır gibi bebek pudrası uygulayabilirsiniz. Bunun için saç diplerinize bebek pudrası uygulayıp, saçlarınızı taramanız yeterli olacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git