Basit Önlemler Alarak Hayatınıza Detoks Yapın!

Basit Önlemler Alarak Hayatınıza Detoks Yapın!

Yaşadığımız koşullar ve çevresel faktörler nedeniyle, hem ruhen hem de bedenen kirleniyoruz. Bu durum sadece fiziksel sağlımığıza etki etmekle kalmıyor, cildimizde de sorunlar görülmeye başlıyor. Ruhsal olarak çekilen sıkıntılar ise, işin en önemli kısmı haline geliyor. Ancak dikkat edeceğiniz ve alacağınız basit önlemlerle, hayatınızın tümüne detoks uygulamanız mümkün. Bu önlemlere hep birlikte göz atalım;

Hayata Detoks Yapmanın Basit Yolları

Bitter Çikolata
Bitter çikolatanın birçok açıdan faydası bulunmaktadır. Bunu ne yazık ki herkes bilmez. İçeriğinde bulunan polifenoller, vücudu kanser, kalp hastalıklarına karşı dirençli bir hale getirir. Bu hastalıkların oluşum riskinin azalmasını sağlar. İçeriğinde %77 oranında kakao bulunan siyah çikolatadan, hergün bir parça yemeniz sağlıklı bir hareket olacaktır.

Organik Boyalar
Organik maddeler içeren ve hiçbir koku barındırmayan boyalar, içeriğinde zararsız ve uçucu maddeler bulundurmaktadır. Bu nedenle havaya karışmaları durumunda, kişiye kesinlikle zarar vermezler. Birçok renk tonu bulunan organik boyaları, sentetik boyaların yerine tercih edebilirsiniz.

Su Şişesi
Plastik pet şişelerin kanserojen madde içerdiği biliniyor. Su içeceğiniz zaman, şişelerin cam olmasına özen göstermelisiniz. Yanınızda su bulundurma alışkanlığınız varsa, kendinize sağlıklı bir su şişesi edinmenizde fayda var.

Bitkiler
Saksı bitkisi yetiştirmek, çoğu insan için sevilen bir hobidir. Eğer balkonda ya da pencere önünde çiçek bakıyorsanız, hemen yerini değiştirmelisiniz. Bitkiler bilinenin aksine karbondioksit soluyarak, oksijen olarak geri verirler. Bu da odanızda doğal hava temizleyiciye sahip olmanız anlamına gelir.

Vücut Losyonu Alırken İçeriğine Dikkat Edin
Vücut losyonlarının birçoğunda zararlı kimyasalar bulunmaktadır. Bu nedenle ürünü alırken, paraben içermediğine emin olun. Sentetik bir koruyucu olan paraben gereğinden fazla kullanıldığında, endokrin sistemindeki işleyici bozacaktır. Bakım ürünülerinin hepsinde, içeriğinin organik olmasına özen göstermelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git