Ballı Suyun 5 Faydası

Ballı Suyun 5 Faydası

Sabahları bir bardak ılık su ve bal karışımının faydasını ya da cildiniz için balın ne kadar yararlı olduğunu belki duymuş olabilirsiniz. Nelere, ne kadar etkili olduğunu biliyor musunuz?

Kiloları Eritir
Ballı su içmek kilo vermenize oldukça yardım eder. Balın içerisindeki şeker, sağlıklı kalori kaynağı olan doğal bir şekerdir. Şekerli meşrubatlara karşı istekle savaşmada önemlidir. Bunların yerine ballı suyu tercih ederek kalori alımınızı da azaltırsınız ve kilo verirsiniz.

Bağışıklığınızı Destekler 
Bal şaşırtıcı bir bakteri öldürme özelliğine de sahiptir. Sade olarak tüketecekseniz kesinlikle organik olmalı. Çünkü bal bakterilere karşı faydalı enzimlerle doludur. Balın içerdiği antioksidanlar ise serbest radikallerle savaşır.

Alerjilerinizi Azaltır
Bal tüketmek, vücudunuzu alıştırmaya yardımcı olur. Ayrıca alerjilerdeki hassasiyetinizi de azaltmaya yardımcı olur.

Öksürüğü Keser
Ballı sıcak su boğazdaki ağrıyı ve tahrişi de azaltmaya faydalıdır. Ilık su boğazınızı yumuşatırken bal da boğazınızın ince bir tabakayla örtülmesini sağlayarak, yumuşatıcı etkisiyle öksürüğü de azaltmaya yardım eder.

Gaz ve Hazımsızlığa Son Verir
Mide veya bağırsaklarınız ağrıyor ve gazınız varsa,hemen bir bardak ılık ballı su içmek gaz sorununuza oldukça yardımcı olacaktır. Bal gazı etkisiz hale getirir. Sindirime de yardımcı olarak, şikayetlerinizi azaltacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git