Bağırsaklarınızı Temizleyen Tarifler

Bağırsaklarınızı Temizleyen Tarifler

Bağırsakların sağlığı, genel sağlığın ve sindirim sisteminin sağlığının devamlılığı açısından çok önemlidir. Ancak bağırsakların düzenli şekilde çalışmaması herkesin başına gelebilecek türden bir rahatsızlık. Bağırsakların düzenli biçimde çalışmamasının ise başta beslenme olmak üzere pek çok nedeni olabilir.

Önemli sağlık sorunlarına yol açmaması bakımından bağırsakların düzenli olarak çalışmasına öncelikle doğal yöntemlerle yardımcı olmanız gerekiyor. Eğer bağırsaklarınızda bir işlev bozukluğu varsa bu üç doğal yöntemden faydalanarak, bağırsaklarınızın düzenli şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Elma Suyuyla Bağırsak Temizliği

Elma suyunun içerisindeki vitaminler, mineraller ve lifler karaciğer ve bağırsakların temizlenmesini sağlar. Güne mutlaka 1 bardak elma suyu ile başlayın. 30 dakika bekleyin ve ardından bir bardak su için. Bunu her gün bir kaç kez tekrarlayın ve 3 gün periyodik sürdürün. Bu temizlenmeyi yaparken de aşırı katı besinlerden uzak durun.

Yoğurt İle Bağırsak Temizliği

Yoğurt, bağırsak sağlığını destekleyen probiyotikleri çokça içerir. Probiyotikler bağırsak hareketlerini düzenler ve kötü bakterilerin oluşumunu da engeller. Her gün mutlaka bir miktar yoğurt yiyerek bağırsak hareketlerinizi düzenleyebilirsiniz. Yoğurdunuzu taze meyveler ile de tatlandırabilirsiniz.

Su İle Bağırsak Temizliği

Günde 8 bardaktan fazla su içerek bağırsaklarınızın çalışmasını tetikleyebilirsiniz. Düzenli su tüketimiyle bağırsaklarınız nemlenecek ve toksinler kolaylıkla vücudunuzdan atılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git