Bacakta Batık Nedenleri ve Tedavisi

Bacakta Batık Nedenleri ve Tedavisi

Bayanların çözümünü en çok aradıkları konulardan birisi batık problemidir. Herkez kendine göre bir çözüm yolu aramakta, bu problem yüzünden özgüven eksikliğine varan sonuçlarla karşılaşmakta yine de çoğu zaman çaresiz kalmaktadır. Oldukça can sıkıcı bu durumdan kurtulmanız adına bacaktaki batık sebepleri ve tedavisi ile ilgili küçük tavsiyelerde bulunmak isteriz .

Bacaklardaki batık problemi 2 şekilde oluşmaktadır. İlki tüylerin yanlış alınması ve kırılması, ikincisi ise tüy köklerinin hassasiyet kazanarak enfekte olması ve tüyün deri altında yuvalanması. Bu konuda yapabileceklerinizden bahsedecek olursak ;

Uygun tüy alma yönteminin belirlenmesi öncelikli önem taşır. Epilasyon aletleri hassas ciltlerde enfekte batık problemine yol açabilir. Bu durumda klasik ağda yada jilet kullanılması yeni batık oluşumunu önleyecektir.

Haftada iki defa banyo sırasında yumuşayan cildinize kese uygulamak işe yarar yöntemlerden birisidir. Bunun için özel yapılmış keseler bulmanız mümkün.

İnce deniz tuzu ile bacaklarınıza haftada 2 kere peeling yapmak düzenli kullanımda tüylerin cilt altına sıkışmasını önlemektedir. Peeling uygulamasını tüy alma işleminden hemen sonra uygulamak tahrişe neden olabilir.

Enfekte olmuş batıklarınızı sıkarak temizleyip, içerisine yuvalanan tüyü çıkarıp sonra üzerine antibiyotikli merhem sürdüğünüzde hem iyileşmeyi hızlandırır hem de iz kalmasını önlersiniz.

Ayrıca çoğu kadını tercih ettiği lazer epilasyon bu sorunun tamamen çözülmesine yardımcı en büyük tüy alma yöntemi. Lazer epilasyon yapılan bacakta batık ve lekelenme sorunu oluşmuyor, bacaklar pürüzsüz ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşuyor .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git