Bacaklardaki Kıl Dönmesi İçin Toz Şeker Maskesi

Bacaklardaki Kıl Dönmesi İçin Toz Şeker Maskesi

Kadınlar çeşitli yöntemlerle bacaklarında oluşan tüylerden kurtulsa da bazen yaşanan kıl dönmesi bacakların pürüzsüz görünümüne gölge düşürebiliyor. Her duşta bacaklara kese yapılması etkili bir yöntem olsa da bazen kıl dönmeleri zaman zaman tekrar edebilmektedir. Kıl köklerin daha rahat çıkmasını sağlayan kesenin işlemin yanında aşağıda vereceğimiz toz şeker maskesi ile bacaklardaki kıl dönmesine bir son vererek pürüzsüz ve çekici bacaklara sahip olabilir ve yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde mini eteklerinizi, şortlarınızı gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz.

Bacaklardaki Kıl Dönmesi İçin Şeker Maskesi

Malzemeler

  • 1 kase toz şeker
  • 1 yumurta akı
  • 1 adet limonun suyu
  • Bebek pudrası

Maskenin Hazırlanması ve Uygulanması

Kase içerisindeki toz şekere yumurta akını da ekleyerek bacaklarınıza maskeyi iyice sürün. 5-10 dakika kadar beklemenizin ardından maskeyi bacaklarınızdan ovalayarak çıkarın. Dilerseniz burada kese yardımıyla da ovalama işlemini yapabilirsiniz. Hemen ardından alacağınız duş sonrası limon suyu ile bacaklarınıza masaj yapın ve masajın ardından bacaklarınızı limon suyundan arındırın. Kuruladığınız bacaklarınıza pudra sürerek işlemi sonlandırabilirsiniz.

Haftada bir kez bacaklarınıza uygulayacağınız şeker maskesi ile bacaklarınızdaki kıl köklerinin daha rahat çıkmasını sağlayarak bacaklarınızda kıl dönmesine engel olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git