Bacaklardaki Batıklar Nasıl Geçer?

Bacaklardaki Batıklar Nasıl Geçer?

Kadınların epilasyon sonrasında en fazla şikâyetçi oldukları konulardan biri bacaklarda oluşan batıklardır. Epilasyon sonrası bazı bayanlarda görülen kıl batmaları ve küçük kıl dönmelerine batık adı verilmektedir.

Bacaklardaki kıl batıklarının önlenmesi ve var olanlarının tedavisi için etkili yöntemlerden biri, batık kremi adı verilen kremlerin kullanımıdır. Bacaklardan ölü derinin temizlenerek alttan gelen genç derinin çıkmasını sağlayan bu tarz kremlerin yoğun şekilde kullanımı çok da sağlıklı değildir. Bunun için bacaklardaki batıkları geçirmede doğal yöntemleri kullanmalısınız.

Bacaklardaki Batıklar İçin Doğal Yöntemler

Karbonat Maskesi
Bacaklardaki batıkları geçirmek için doğal yöntemlerin başında karbonat maskesi gelmektedir. Karbonat maskesini hazırlamak için; 2 yemek kaşığı yoğurda 1 yemek kaşığı karbonat ekleyin ve bu karışımı bacaklarınıza uygulayın. Yaklaşık 15 dakika beklemenizin ardından, bacaklarınızı durulayın. Ardından cilt nemlendirici sürerek bacaklarınızın nemlenmesini sağlayın. Bu peelingi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Asprin
Bacaklardaki batıkların geçmesi için bir başka yöntem ise asprindir. 1,5 bardak kaynamış suya 5 adet asprin atılır ve tortunun dibe çökmesi beklenir. Tortu dışında kalan kısım, püskürtme başlıklı bir şişeye doldurulur. Bu karışım haftada bir bacaklara püskürtülür ve 2 saat bekletilir. Bu yöntem bacaklardaki batıkları geçirdiği gibi varsa lekelerin renginin de açılmasını sağlar.

Limon ve Şeker Peelingi
Bacaklardaki batık problemini çözmek için limon ve şeker peelingini de uygulayabilirsiniz. Bunun için 4 çorba kaşığı şeker ve yarım çay bardağı limon karıştırılır. Bu karışım bacaklara sürülür. Bu işlem bacaklarınıza peeling etkisi yaratır. Böylece ölü deriyi atarak, batık probleminin de önüne geçmiş olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git