Ayak Kokusu Giderici Uygulamalar

Ayak Kokusu Giderici Uygulamalar

Ayak kokusu, birçok kişinin yaşadığı çok önemli bir sorundur. Ayakların çeşitli nedenlerden dolayı kötü koku yayması, ortamda bulunan herkesin rahatsız olmasına neden olmaktadır. Bu sorun sosyal anlamda da oldukça büyük bir sorundur. Bu konudan muzdarip olan kişiler bazı uygulamalarla sorunun etkisini yok edebilir ve rahat bir nefes alabilirler.

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

Ayak kokusu genellikle ayakların terlemesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle rahat ve terleme yaptırmayan ayakkabıları tercih etmelisiniz. Ayakkabınıza bir miktar soda dökmeniz de yardımcı olabilir. Ayakta oluşan mantar gibi sorunlar kokuya neden oluyorsa bu konuda tıbbi destek alınmalıdır. Ayaklarda eğer varsa nasırların tedavi edilmesi de önemlidir.

Ayak kokusunu önlemek için, bir miktar suya birkaç damla sirke damlatın. Bu sirkeli su ile ayağınızı yıkayın. Bunun yanı sıra 1 litre kadar suya 2 yemek kaşığı sarı kantaron bitkisi atılır. Bir süre beklendikten sonra bu su ile terli ayaklar yıkanır. Yine tuzlu su ile ayakların yıkanması da etkilidir. Ayak kokusu için tüm bu çözümlerin yanı sıra tıbbi destek de alabilir ve bu sorunun kaynağını tedavi ettirebilirsiniz. Tüm bu önlemler ve kendi imkanlarınız ile ayak kokusundan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git