Astroloji

Astroloji

Son zamanlarda kadın ya da erkek fark etmeden herkesin ilgilendiği bir konu olan astroloji, kendimizi daha iyi tanımamız için son derece faydalıdır. Yıldızların baş rolde olduğu bu alan bana her zaman gizemli geliyor. Bu yüzden bu konu ile ilgili düzenli olarak araştırma yapıyorum.

Astrolojinin alt dalı diyebileceğimiz burçlar, yükselen burçları ya da Çin burçları ile ilgili en eğlenceli bilgileri Elele’den alıyorum. Bu konuda ilgilendiğim sitelerin içinde en iyisi diyebileceğim Elele de kendi burcumuzun günlük, haftalık, aylık hatta yıllık yorumlarını okuyabildiğimiz gibi genel özelliklerinden bilmediklerimiz varsa öğrenebiliyoruz. Örneğin; aslan burcunun günlük yorumuna baktığımda kişilik özelliklerine de değinerek yorum yapması, Elele’yi benzer web sitelerinden ayırıyor. Hafta başında büyük bir heyecanla Elele’nin burçlar sayfasını ziyaret edip neler yaşayacağımı okuyarak kendimi gelişecek olaylara karşı hazırlayabiliyorum. Aylık burç yorumları ile ay içerisinde yaşanabilecekleri anlatarak olasılık yelpazesini genişletiyor.

Ek olarak her yerde karşımıza çıkmayan yıllık burç yorumları ile ise iddialı bir girişimde bulunuyor. Astroloji çok kapsamlı bir alan olduğu için kendisi ile uzun saatler vakit geçirebiliyorum. Mesela, Çin astrolojisinde ki burcunu öğrenip yorumlara bakabiliyorum. Bir de değeri son yıllarda yavaş yavaş anlaşılmaya başlanan yükselen burcu var ki kimilerine göre aslında karakterimizi belirleyen kendisiymiş. Yani bizim öncelikle yükselen burcumuzu öğrenip tanımalı daha sonra da normal burcumuzu takip etmeliyiz. Böylece daha sağlıklı bilgiler edinebiliriz. Tabii ki her şeyi burçlara ve yorumlarına bağlı kalarak yaşamamalıyız ancak öğrenmekten de zarar gelmez. Burç yorumlarını Elele’nin web sitesinden düzenli olarak okumak hem keyifli anlar geçirmemizi hem de kendimiz ile ilgili bilgiler edinmemizi sağlar. Böylece karşılaştığımız bazı olayları yorumlamamız kolaylaşır. Burçların hepsi ile ilgili olanlar ve sadece kendi burcunu okuyanlar fark etmeksizin eğlenceli burç yorumlarını takip ederler. Ben sadece kendi burcumu takip ediyorum. Çünkü kendimde anlam veremediğim bazı özelliklerimin kaynağının burcum olduğunu ilgim sayesinde öğrendim. Astroloji, kimilerine göre bilim kimilerine göre değil ancak öncelikle benim gibi amatör olarak sadece burçlar ile ilgilenenlerin eğlenerek öğrenebileceği keyifli bir alandır. Bu yüzden burçlar, yükselen burçları ve özellikleri hepimiz için önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git