Aşırı Terlemeye Çözüm

Aşırı Terlemeye Çözüm

Aşırı terleme problemini azaltmak için birçok cerrahi yöntem bulunmaktadır. Sempatektorniler yöntemi aracılığı ile kısa zaman zarfı içinde aşırı terleme probleminin geri plana alınmasına yardımcı olabilirsiniz. Ön plana çıkan bu tedavi yöntemi aracılığı ile koltuk altı bölgesine giren sinirler kesilmektedir. Bu işlem endoskopi aracılığı ile uygulamaya alınmaktadır. Sempatektorniler yöntemi yara izlerini de beraberinde getirmesinden dolayı pek tercih edilmemektedir.

Botoks Tedavisi ile Terlemeye Son

Bu tedavi yönteminde, koltuk altı bölgesine botoks iğneleri kullanılmaktadır. Uygulamaya alınan botoks tedavisi aracılığı ile yaklaşık olarak 6-9 ay boyunca terleme sorununun önüne geçiliyor. 10 dakikalık bir uygulama olan botoks tedavisi uzun zaman zarfı boyunca rahat etmenize imkân tanıyor.

Aşırı Terleme Psikolojiyi Bozuyor

Önemli rahatsızlıklar arasında yer alan aşırı terleme problemi Japonya’da 20 kat daha fazla gözlemlenmektedir. Vücudun sahip olduğu ısı düzenleme görevini aşması sonucu ortaya çıkan aşırı terleme durumu özellikle kişi stres altındayken ya da heyecanlandığı durumlarda ortaya çıkıyor. Sosyal ilişkiler de büyük bir problem olarak gözlemlenen aşırı terleme durumu aynı zaman da sağlığınızı da olumsuz olarak etkilemektedir. Ön plana çıkan kötü kokunun yanı sıra terleme  ile birlikte giysileriniz ıslanmaktadır. Terleme problemi ile karşı karşıya kalan kimseler de tokalaşma eylemi bile büyük bir probleme dönüşmektedir.  Sizler de aldınız öneriler doğrultusunda kısa zaman zarfı içinde aşırı terleme sorununa elveda diyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git