Arkadaşlık Aşka Dönüşür mü?

Arkadaşlık Aşka Dönüşür mü?

Kadın ve erkek arasında gelişen en güzel aşk ilişkisinin yakın arkadaşlıktan doğan veya gelişen aşk olduğunu belirten uzmanlar, bazı arkadaşları aşka dönüşmesini mümkün görürken, biten ilişkilerin ardından eski sevgiliyle arkadaş kalmaksa asla kolay olmuyor.

Arkadaşlıkların paylaşımlarıyla ve iletişim biçimleriyle karşı iki cinsi birbirine yakınlaştırması aslında bir tanıma ve çekimin etkisinden kaynaklanır.

Aşk ilişkilerinde en büyük tehlike ise cinselliği merkeze almaktır. Aslında iki kişi arasında karşı konulmaz bir çekim olabilse de bir ilişkiyi dengeli yaşamak ve cinselliği merkeze almamak önemlidir. Paylaşılan en önemli şey cinsellikse bu durumda ilişki çıkmaza giriyor.

İlişkilerde saygı ve vefa önemli bir etkendir.İlk zamanlardaki heyecan geçip ilişki rutine girdiğinde çok tehlikeli bir süreç başlıyor. Her şeyin mecburiyet ya da görev tarzında yapılması gereken bir şey olarak görüldüğü anda da ilişkiler yalnızca eşitlikle sürüyor. Bu durumda uzmanların tavsiyeleri ise  eşinizi mutlu etmek için kendinizden asla taviz vermeyin, onu memnun etmek için ise isteklerinizi görmezden gelmeyin.

Arkadaşlıktan aşka dönüşen bir ilişkiniz varsa mutlaka bu ilişkide de bazı sorunları yaşayabilirsiniz. Arkadaşlığınızdaki diyaloğunuzu aşk ilişkisinde de sağlarsanız iyi bir ilişkiye sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git