Ankara’daKimyasal Peeling Hakkında Bilinmeyenler Neler?

Ankara’daKimyasal Peeling Hakkında Bilinmeyenler Neler?

Yıpranan cildiniz mi var? Yüzünüz çok mu yağlanıyor? Sivilcelerden kurtulmak istiyor ama ne yaparsanız yapın başaramıyor musunuz? Cildiniz kuruyup dökülüyor mu? Cildiniz cansız mı duruyor? Bütün bunların önüne geçebilmek için en uygun ve hem net hem de en hızlı çözüm olan kimyasal peeling Ankara temsilcisi olan Dr. Buket Yıldırım ile görüşmeler yaptık ve bütün detayları öğrendik. Kimyasal Peeling nedir, faydaları nelerdir vs. gibi sorular için cevaplar aldık. Kimyasal peeling hakkında bilinmesi gereken bütün detaylar haberin devamında. İşte detaylar…

Cilde İyi Gelen Uygulamalardan Kimyasal Peeling Nedir?

Cildin yıpranan, tazeliğini tamamen kaybetmiş olan üst tabakasının soyulmasını, kurumasını ve dökülmesini sağlayarak daha parlak ve daha canlı, sağlıklı bir hale gelmesini sağlayabilmek adına uygulanan kimyasal peeling yöntemi, cilt bakım yöntemlerinden birisidir. Bu uygulama sonrasında cildin canlı dokusu ortaya çıkacaktır ve yenilenmiş bir cilde kavuşacaksınız. Daha temiz, daha berrak bir cilde sahip olmanızı sağlayacak olan kimyasal peeling uygulaması sonrasında ciltte bulunan akne izlerinde azalma meydana gelecek ve tıkalı olan gözenekler açılarak cildin nefes alması sağlanır. Bütün bu süreçte kimyasal solüsyonlar cilde uygulanır ve bunların etkileri ile cilt bakımı sağlanmış olur.

Özellikle insanların yaşları ilerledikçe, cilt üzerindeki derinin en üst tabakası olan epidermişte hücre yenilenmesi azalır ve cilt yüzeyinde ölü hücrelerin sayısı artış gösterir. Bu sebeple de cilt daha donuk ve daha cansız görünüme ulaşır. Dr. Buket Yıldırım, bu durumda olan ciltlere kimyasal peeling uygulaması yapar ve daha sağlıklı, yenilenmiş bir cilde kavuşmanız sağlanır. Alanında uzmanlar ile yapılan uygulamalar ile en doğru sonuçlar elde edilebilir.

Kimyasal Peeling Faydaları

     Kimyasal peeling Ankara uygulayıcısı olan ve hastalarını her zaman mutlu etmeyi başaran Dr. Buket Yıldırım, uygulamanın faydalarından bahsetti. Bu faydaları sıralayacak olursak;

 • Gözaltında ve ağız çevresinde bulunan çizgilerin giderilmesi sağlanır.
 • Güneş ışınlarının zararlı etkileri ile ve genetik yapının etkisiyle meydana gelen kırışıklıklar, sarkmış cilt, derin kırışıklık gibi estetik problemler giderilir.
 • Yaralar ve sivilce izleri ortadan kaldırılır, iyileşme süreci kısalır.
 • Güneş lekesi, yaşlanma sonucu ortaya çıkan kırışıklık, çil, doğum kontrol hapları sebebiyle meydana gelen lekeler giderilir.
 • Cilde tazelik katılır ve daha berrak bir görünüm oluşturulur.
 • Ciltteki matlık gider ve canlı bir görüntü oluşur.
 • Tıkalı olan gözenekler açılarak cilde nefes aldırılır.
 • İnce çizgilerde azalmalar meydana gelir ve hatta bir süre sonra ortadan kalkarak cilde dolgunluk kazandırılır.

Kimyasal Peeling Etki Alanları

Kimyasal peeling uygulaması ile cilde tazelik kazandırılır ve cilt yepyeni bir görünüme ulaşır. Vücudun belirli bölgelerine uygulanır ve etki etme kapasitesine bakıldığında da en iyi etki ettiği bölgeler:

 • Gözaltı ve dudak çevresinde farklı sebeplerle oluşan ince çizgilerin giderilmesi
 • Yüzde meydana gelen kırışıklıkların hafiflemesi
 • Sivilce probleminin kontrol altına alınması
 • Dekolte ve el üzeri gibi hassas olan bölgelerde daha genç görüntü meydana getirilmesi

Kimyasal Peeling Uygulama Sonrası

Kimyasal peeling uygulamalarından sonra, uzmanlar tarafından önerilen nemlendirici ve koruyucu olan kremlerin belirlenen süre boyunca kullanılması önerilmektedir. Bu süreç önemlidir ve cildin güneşten korunması gereklidir. Ayrıca uygulamadan sonraki üç gün herhangi bir kozmetik ürün kullanılmamalı, makyaj malzemeleri cilde değdirilmemelidir ve çok sıcak duştan kaçınılmalıdır.

Eğer siz de kimyasal peeling uygulamasına başvurarak daha taze ve canlı bir cilde ulaşmak istiyorsanız, kimyasal peeling Ankara uygulayıcısı olan Dr. Buket Yıldırım ile iletişime geçebilir ya da https://www.drbuketyildirim.com/ web sitesini ziyaret ederek uygulama hakkında gereken bütün detaylara sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git