Altın Değerinde Güzellik Kuralları!

Altın Değerinde Güzellik Kuralları!

Cilt bakımı çok değerli bir iştir. Kişinin kendini iyi hissetmesi, özgüvenini kazanması için sağlıklı bir cildin etkisi büyüktür. Ancak cilt bakımı uygulamaları ve güzellik için yapılan tüm bu işlemler sırasında, hatalı davranışlar yapılmaktadır. Doğru adımlarla sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, altın değerinde güzellik kuralları yazımızın devamında sizi bekliyor.

Doğru ve Etkili Güzellik Kuralları Nelerdir?

Sağlıklı bir cilt sahibi olmak istiyorsanız, yüzünüzde makyaj olsun veya olmasın temizlik yapmanız gerekiyor. Bunun nedeni makyaj artıkları ve makyaj olmaması durumunda dış etkenlerin cildinizde oluşturacağı kir tabakasıdır. Bu kir tabakası cildinizin yağlanmasına ve cilt gözeneklerinin tıkanmasına neden olur. Bu durumda cildiniz matlaşarak, sağlıksız bir görüntü alacaktır.

Cilt bakımının önemi kadar hangi yaşta hangi cilt bakımının uygulanacağı da önemlidir. Bu nedenle her yaş döneminde, iyi bir araştırma yapmalı ve cilt yaşınıza uygun olan cilt bakımını uygulamalısınız.

30 yaşından itibaren cilt dokusu yağ üretimini azaltır. Bu da cildin kurumasına, çatlamasına ve en önemlisi cilt kırışıklıklarının oluşmasına neden olur. Özellikle göz çevresi ve alın bölgesinde oluşacak kırışıklıkların önüne geçmek için, cildin yağ dengesini düzenleyecek ürünler kullanmaya özen gösteriniz.

Cildi yoracak bazı faktörler, cildin pul pul dökülmesine, akne sivilce oluşumuna ve lekelere yol açar. Bu faktörlerin başında zararı bilinen alkol tüketimi, aşırı şeker ve kahve kullanımı gelmektedir. Bahsedilen sorunlardan uzak kalmak için, bunlardan uzak durmalı ya da en aza indirmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git