Aldatılan Kadınlara Tavsiyeler

Aldatılan Kadınlara Tavsiyeler

Aldatılmak, günümüzde en çok kadınların endişe ettiği ve maalesef yüksek bir istatistikle pek çok kadının tecrübe ettiği bir olgudur. Aldatılan kadın, eşinin ya da sevgilisinin kendisini aldattığını öğrendiğinde, yanlış tepkiler vererek bu olayı daha da içinden çıkılmaz ve üzücü bir hale getirebilmektedir. Bu yazımızda aldatılan kadınlara bazı tavsiyeler vereceğiz.

Tepkisiz Kalın

İlk aşamada tepkisiz kalmak çok önemlidir. Sıcağı sıcağına vereceğiniz tepkinin hiç de mantıklı olmayacağı şüphesizdir. Öfkelenip kötü sözler söylemek, pişman olunacak yeminler edip kararlar almak sizleri geri dönülemez bir yola sürükleyebilir. Bu yüzden başınıza gelen bu tatsız olayı ilk öğrendiğiniz an, üzülmek, kızmak ve düşünmek için kendinizle baş başa kalmanız gereken andır.

İlişkinizi Sorgulayın

Durumu öğrenmenizin ardından yalnız kalıp, eşinizin veya sevgilinizin niçin böyle bir şey yapmış olabileceğini düşünün. Aslında pek çok durumda bahaneler ve sebepler sabit olmaktadır ancak yine de sizin başınıza gelen durum özel olabilir. Hatalı bir karar almamak için tespitlerde bulunmak işe yarayacaktır.

Özelinizi Paylaşmayın

Aldatıldığınızı sizi gerçekten anlayacağını düşünmediğiniz insanlarla paylaşmayın. Sizi duygusal olarak daha da yükseltecek, yanlış kararlar almanız yönünde dolduracak yakınlarınıza durumdan bahsetmeyin. Çünkü bu sohbetlerde aldatılan kadına genel olarak tavsiye edilen, en son düşünülmesi gereken şey olan, ayrılmaktır. Bu yüzden bir süre daha sakin kalmaya ve yaşadığınız olayı sorgulamaya ihtiyacınız var.

Bakımlı Olun

Yaşadığınız olayın etkileri sürerken bu sürede kendinizi hem fiziki hem de duygusal yönden salmamalısınız. Giyiminize, ve güzelliğinize her zamankinden daha fazla özenerek kendinizi daha iyi hissedecek ve özgüveninizi yükseltebileceksiniz. Bu tavsiyemiz genelde aldatan erkeği pişman eden kilit nokta olmaktadır.

Onunla Görüşmeyin

Toparlanma sürecinde sizi aldatan erkekle birebir ya ad diğer iletişim kanallarıyla kesinlikle görüşmeyin. Bu hem size karar aşamasında sağlıklı bir düşünme ve toparlanma ortamı sağlayacak hem de karşı tarafı yaptığı yanlışı sorgulama psikolojisine itecektir.

Sosyalleşin

Olayın duygusal etkilerinden uzaklaşmanın en iyi yolu arkadaşlarınız ile vakit geçirmektir. Sürekli aklınızı meşgul eden olumsuz düşüncelerden uzaklaşacak ve kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi, başınıza gelen olayla ilgili arkadaşlarınızdan basit tavsiyeler almayı aklınızdan bile geçirmeyin. Dolduruşa gelip acele verilen bir karar genelde pişmanlıkla sonuçlanmaktadır.

Kıskandırmak ve Karşı Tepki Büyük Hatadır

Aldatılan hanımlar bazı dolduruşlara gelerek ya da duygusal çöküntüye yenik düşüp, kendisini aldatan erkeği kıskandırmak için başka erkeklerle yakınlaşma yoluna gidebiliyor. Bu en başta kendinize yaptığınız bir saygısızlık olacaktır. Bununla birlikte ilişkiniz kurtarmaya değer bir düzeydeyse, bu ihtimali de ortadan kaldıracaktır.

Karşılıklı Konuşma Vakti

Sizi aldatan kişi ilişkiyi çoktan bitirmişse ve başkasıyla birlikteliği mevcutsa bu maddeden söz edemeyiz. Yukarıda sunduğumuz tavsiyeler durum ne olursa olsun size iyi gelecektir. Eğer tavsiye ettiklerimizi başarıyla uygulayabildiyseniz, görüşmek için sizi arıyor olacaktır. Aksi durumda ortada kurtarılmaya değer bir ilişki yoktur. Toparlanma sürecinizi başarıyla tamamladıktan sonra görüşme talebini kabul edin ve dış görünüş olarak çok iyi hazırlanın. Sizi gördüğünde pişmanlık hissetmesi acınacak bir duruşla değil, güçlü, kadınsı ve kararlı bir duruşla mümkün olacaktır.

Sizi geri kazanmak istiyorsa bunun iki sebebi olabilir. Ya gerçekten pişmandır ve sizi seviyordur, ya da o an için sizden daha iyi alternatifi yoktur. Bunu sizden iyi kimse anlayamaz, bu aşamada yalnızsınız ve kararınızı bu yönde vereceksiniz.

Ayrılık Kolay, Sevmek Çok Zordur

Emek verilen ve gelecek planları yapılan bir ilişkiden bahsediyorsak, size sunduğumuz tavsiyeleri uygulamanız en doğrusu olacaktır. Ortada gerçek pişmanlık ve güven veren bir “beni bırakma” çağrısı varsa, hislerinize kulak verin. Kalbiniz size onun bir şansı daha hak edip etmediğini söyleyecektir.

Karşı tarafa hiç güvenemiyor ve onun bu hatayı tekrarlayacağını haklı sebeplere dayandırabiliyorsanız, daha çok üzülmemek ve kendinize haksızlık yapmamak adına da ilişkiyi noktalamak en doğrusudur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git