Ahşap Mobilyalar Nasıl Temizlenir?

Ahşap Mobilyalar Nasıl Temizlenir?

Ahşap mobilyalar, çeşitli dekorasyon stilleri ile iyi eşleşen klasik bir görünüme sahiptir. Ancak kaliteli ahşap mobilyalar biraz pahalıya mal olabilir, bu yüzden bakımları doğru bir şekilde yapılmalıdır. Düzenli olarak toz almak önemlidir, ancak bazen kir oluşabilir. Birçok yüzeyde bulaşık deterjanı ve suyla çalışan etkili bir temizlik yapabilirsiniz. Ahşap parçalarınız temiz olduktan sonra, mumlar parlamalarını onarmaya yardımcı olabilir ve mobilyaları olabildiğince iyi tutan bir koruyucu film oluşturur.

 
Tüysüz bir bezi hafifçe nemlendirin
Kuru bir bez, ahşap mobilya yüzeyinin tozdan arındırılmasına yardımcı olabilir, ancak çoğunlukla havadaki tozları gönderirsiniz. Evinizin geri kalanına yayılmasını önlemek için, yumuşak, tüy bırakmayan bir bezi hafifçe su ile ıslatın ve fazla nemli olmaması için sıkarak dışarı fazla suyu atın.

Tahta mobilyalarınızı haftada bir kez temizleyin
Daha kapsamlı bir temizlik gerektiren kir oluşumunu önlemek için, haftada en az bir kez ahşabı toz tutma alışkanlığı kazanmak iyidir. Bununla birlikte, evinizde aşırı miktarda kir ve kepek varsa, daha sık temizlemek isteyebilirsiniz.

Bulaşık yıkama sıvısı ile nemlendirin
Büyük bir kovaya bulaşık yıkama sıvısı 2 çorba kaşığı (30 ml) ve 2 litre kadar ılık su ekleyin. Temizleme solüsyonu oluşturmak için ikisini de iyice karıştırın. Yüzeyi temizlemek için mobilya yüzeyini hafifçe silin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git