Ağda Lekesi Nasıl Geçer

Ağda Lekesi Nasıl Geçer

Ağda sonrasında ağdanın yanlış kullanımı veya cildin hassas olması gibi nedenlerden dolayı vücutta lekeler kalmaktadır. Bu lekeler özellikle bıyık bölgesinde ise kötü bir görüntü oluşturur. Bu kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için uygulayabileceğiniz basit yöntemler ile cildinizi hoş bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

İşte ağda lekeleri için uygulayabileceğiniz yöntemler şunlardır:

Bir miktar deniz tuzu ve bebek yağının içerisine bir çay kaşığı lavanta yağı ilave edilerek karıştırılır. Bu karışım haftada bir kere duş alırken cilde sürülerek masaj yapılır. Masaj yaparken tuzun cilde zarar vermemesi için deniz tuzunun ufak taneli olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olan kişiler tuzun büyüklüğüne daha çok dikkat etmelidirler. Yoksa tuz yüzünden cilt tahriş olabilir.

Yarım tatlı kaşığı limon suyunun içerisine 2 tatlı kaşığı bal ve 2 tatlı kaşığı bebek pudrası ilave edilerek karıştırılır. Bu karışım lekeli olan cilde masaj yapılarak uygulanır. Bu karışım ciltte 20 dakika bekletildikten sonra yıkanır. Haftada 2 sefer uygulayacağınız bu karışım ile ciltte oluşa lekelerden kurtulabilirsiniz. Ama hassas cilt yapısına sahip olan kişiler dikkat etmelidir. Çünkü limon içerisinde asit olduğu için hassas cilt yapısındaki kişilerin bu asitten dolayı cildi tahriş olabilir.

Uygulanabilecek bir diğer karışım ise; 1 çay kaşığı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı su ile karıştırılır. Bu karışım bir pamuk yardımıyla lekeli cilde uygulanır. Bu şekilde 30 dakika beklendikten sonra cilt yıkanır ve bebek pudrası sürülür. Ağda lekelerini geçirmek için bu uygulama yapılırken ve sonrasında güneşe çıkılmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git