Acısız Epilasyon İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Acısız Epilasyon İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınların en büyük kabuslarından biri, epilasyon işlemini uygularken çektikleri acıdır. Özellikle hassas bölgelere epilasyon yaparken, dayanılması güç bir acı hissedilir. Bu acıyla birlike hassas cilt bölgelerinde, kıl kökü kanamaları görülebilir. Ancak bazı detaylara dikkat ederek, acılı epilasyon işlemini hafifletmek ve ilerleyen süreçlerde en aza indirgemek mümkün. Bunun için dikkat etmeniz gereken faktörlere, hep birlikte göz atalım;

 

 

Acısız Epilasyon Uygulama Yöntemleri Nelerdir?

Acısız ve ağrısız epilasyon yapabilmek için, cildin epilasyon işlemine alıştırılması çok önemlidir. Bu nedenle eğer imkanınız varsa, lazer epilasyon uygulaması ile sorunu kökten çözebilirsiniz. Evde yapacağınız epilasyon işlemleriyle de, cildinizi bir süre içinde epilasyona alıştırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra epilasyon yapmak için tüylerin fazla uzamasını beklemek, hatalı bir hareket olacaktır. Haftada bir düzenli şekilde yapacağız ağda işlemi, ilerleyen süreçte kıl köklerini zayıflatacaktır. Bu da epilasyon yapmak istediğinizde, güçsüz kıl kökleri nedeniyle acıyı azaltacaktır. Epilasyon işleminin ardından almadığınızı farkettiğiniz tüyleri, tıraş bıçağı kullanarak almaktan kaçınmalısınız. Jilet kullanmak kıl köklerini güçlendirir ve epilasyonun daha zor, daha acılı olmasına sebep olur. Tüyleri güçsüzleştirmek için, sir ağda yöntemini de deneyebilirsiniz. Bu yöntemi devam ettirdiğinizde, zamanla tüyler güçsüzleşir ve acı hissi en aza iner.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git