Acısız Ağda Yapmanın Yolları

Acısız Ağda Yapmanın Yolları

Ağda yapmak bayanların en çok zorlandığı konulardan birisidir. Ağda yapılırken çekilen acı bayanların zor anlar yaşamasına neden olmaktadır. Özellikle genital bölgeye yapılan ağda sırasında bayanlar acı çekeceklerini bildikleri için ağda yapmak yerine jilet veya tüy dökücü kremler tercih edebilirler. Ama ağda öncesinde ve ağda uygulaması sırasında dikkat edeceğiniz birkaç detay ile acısız ağda uygulaması yapabilirsiniz.

Acısız ağda yapmanın yolları nelerdir ve nelere dikkat edilmelidir bunları sizlere açıklayalım.

Ağda yapmadan önce ağda yapacağınız bölgeyi sabunlu su ile yıkayıp temizleyin ve kurulayın. Bu sayede burada bulunan kirleri temizlemiş olursunuz ve ağdanın cilde daha iyi yapışmasını sağlarsınız. Böylece ağdayı sürdükten sonra çekmesi daha kolay olacak ve daha az acı çekeceksiniz.

Acısız ağda yapmanın yolları içerisinde mutlaka pudra uygulaması yer almaktadır. Ağda yapacağınız bölgeyi temizledikten sonra buraya bir miktar pudra sürmelisiniz. Sürdüğünüz pudra sayesinde kıllar ayrılıp terleme önlenecek ve ağda daha iyi yapışacaktır. Ayrıca birçok ağdanın içerisinde pudrada yer almaktadır. Ağdanızı seçerken buna da dikkat edebilirsiniz.

Ağda yapılacak bölgeye ağrı ve acı hissini yok etmesi için emla krem uygulayabilirsiniz.

Ağda yapmadan önce tüylerinizi kontrol edin ve çok uzun tüyler var ise bunları makas yardımı ile biraz kısaltın. Uzun tüyler ağdanın yapışmasını zorlaştıracağı için daha çok canınızın yanmasına neden olacaktır.

Ağda için kullandığınız ağda bantlarının küçük olmasına dikkat edin. Cildin her noktası aynı sertlikte olmadığı için ağda bandı büyük olursa eğer çekerken zorlanırsınız ve kılları alamayabilirsiniz. Hatta ağda burada yapışıp kalabilir buda işinizi zorlaştırır. Bu nedenle ağda bantlarını küçük boyutlarda daha kolay çekebileceğiniz bir şekilde kesin.

Yapılan en büyük hatalardan birisi de ağda sürme yönünün bilinmemesidir. Tüyler aşağı doğru bakıyor ise ağdayı aşağıdan yukarıya doğru sürmek yanlıştır. Bu daha çok canınızı yakar. Bunun yerine tüylerin yönüne doğru ağda sürülmelidir. Yani tüyler aşağı doğru ise sizde ağdayı yukarıdan aşağıya doğru sürmelisiniz.

Ağdayı doğru bir şekilde sürdükten sonra gelelim şimdi ağda bezini çekme yönüne. Daha önce de belirttiğim gibi ağda bezini küçük kolayca çekip kaldırabileceğiniz şekilde kestikten sonra kullanmalısınız. Ağda bezini yapıştırdıktan sonra aşağıdan tutup yukarı doğru hızlı bir şekilde tek seferde çekmelisiniz.

Ağda sonrasında hem ağdanın daha kolay çıkması için hem de cildin zarar görmemesi için ağda sonrası bakım yağlarından kullanabilirsiniz. Hassas cilde sahip olanlar cildin zarar görmemesi için bakım yağları veya pişik kremleri kullanabilirler.

Kaynak: https://www.bakimlicilt.net/acisiz-agda-nasil-yapilir/

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git