Açık Gözenekler İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Açık Gözenekler İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Açık gözenek veya bir diğer adıyla genişlemiş gözenek, genel olarak yağlı cilt problemiyle ortaya çıkan bir durumdur. Gözeneklerin içinde biriken yağlar ve oluşan mikroplar gözeneğin içine sığmak için bu gözenekleri iyice açarlar ve gözenekler normalden daha büyük ve açık hale gelmiş olur. Oluşan bu boşluklara açık gözenek adını veriyoruz.

Açık gözeneklerden kurtulmanın pek çok doğal yöntemi vardır. Bu yöntemlerin başında vitamin takviyesi gelmektedir. D ve E vitaminlerinin uygulandığı ciltler hem daha güçlü olur, hem de herhangi bir şekilde gözenekte kir bırakmaz. Bu nedenle yumurtanın sarısı veya mayonez gibi gıdalardan oluşturacağınız kremi açık gözeneklere uyguladığınız taktirde bu problemden kurtulmanız mümkün.

Açık gözeneklere uygulayabileceğiniz maskelerde limon, bal, badem, elma, salatalık vb. meyve ve sebzeleri de kullanmanız mümkündür. Tüm bu gıdalar, ciltteki yağ ve mikropları temizlediği gibi aynı zamanda cildinizi dinlendirir ve daha sağlıklı olmalarını sağlar. Tüm bu maske ve uygulamaların ardından cildinizdeki açık gözenekler, yavaş yavaş eski hallerine dönmeye başlayacak ve sağlıklı hale geleceklerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git