2016 Yeni Abiye Modelleri

Abiye kelime olarak; özel, öğleden sonra, gece gezmelerinde giyilen kıyafetler; tuvalet anlamı da gelmektedir. Kadınların özel günlerde vazgeçemedikleri ve vücut hatlarını rahatlıkla gösterebildikleri kıyafet cinsi de diyebiliriz.

2016 yılına baktığımızda geçmiş yıllara göre abiye modelleri daha da geliştirilmiş vaziyettedir. Gece gezmelerinin vazgeçilmezleri arasında olan abiyeler; renk olarak, şekil olarak, boy olarak seçilebilir. Göğüs dekolteli, kolların tamamını gösteren ve arka sırt bölgesinin genelde açık olan modeller, sosyetede çok kullanılmaktadır. Keskin renklerin daha sağlam durduğu abiye; tercihe göre de renk değişebilmektedir. Abiyenin tamamlanabilmesi için, ayakkabının aynı renk ve önü açık olması her zaman tercih edilebilir durmaktadır.

Saçların genelde topuz yapılıp, pırlantalı taç, uygun küpe ve kolyenin bulunması abiyenin vücutta duruşunu daha da şık hale getirmektedir.

Abiyenin temizliği ve korunması anlamında, kuru temizlemecide yıkatılması, kıyafetin korunması ve uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Askılığımızda özel fermuarlı abiye saklayabileceğimiz kılıfların bulunması, elbisenin kırışmaması ve özenle muhafazası açısından uygun seçenekler olabilir. Kılıf olmasa dahi poşet anlamında kılıfları da kullanabiliriz.

Sonuç olarak, abiye modelleri geçmişten bugüne kendini hep göstermiştir. Özel gecelerin vazgeçilmezleri arasındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git