Mükemmel Bir Cilt İçin Nasıl Beslenmeli?

Mükemmel Bir Cilt İçin Nasıl Beslenmeli?

Herkes mükemmel bir cildi olmasını ister. Parlak, ışıltılı ve sağlıklı görünüme sahip bir cildi kim istemez ki? Ancak böyle bir cilde kavuşmanın bazı kuralları olduğunu belirtmekte fayda var. Cildi dış faktörlerden korumak, gerekli bakımları ve temizliği uygulamak çok önemli. Bunun yanında doğru bir beslenme, cilt güzelliğini arttırıcı etkenlerin başında geliyor. İsterseniz gelin cilt güzelliğinize katkı sağlayacak o inanılmaz besinlere bir göz atalım;

Küçük Meyveler Kırışıklığa Düşman!

Kırışıklık sorunlarınızı azaltmak ve oluşumunu önlemek için, küçük meyveler yemenin faydası çoktur. Çilek, yaban mersini, böğürtlen vb. meyveler, küçük ama değerli meyvelerin başında gelir. Bu meyveleri tükettiğinizde kolajen üretimi artar, yaşlanma süreciniz gecikir. İstediğiniz cilde kavuşmak için, mümkünse her gün bir fincan küçük meyve yemelisiniz. Bir fincan kadar meyvenin, 30 taneye denk geldiğini söylemekte fayda var.

Pul Pul Dökülen Ciltler İçin Kavun Tüketin!

İçeriğinde bolca beta karoten bulunan meyvelerden biri olan kavun, ciltte oluşan dökülmelerin önüne geçmenizi sağlar. Kavunun faydası bununla bitmiyor! Özellikle kol arkalarında görülen koyu lekelerin yok olmasına yardımcı olan kavun, ayrıca iyi bir diyet tatlısı olarak görülmektedir. Bunun yanı sıra kırışıklıklarla savaşmanıza yardımcı olur ve cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Cildi Korumak İstiyorsanız Havuçtan Vazgeçmeyin!

Havuç öyle değerli bir sebzedir ki, faydaları saymakla bitmeyecektir. İstediğiniz kadar tüketebileceğiniz sebzelerden olan havuç, içeriğinde bulunan beta karotenin A vitaminine dönüşmesiyle cildinizi pürüzsüz bir hale getirir. Cilde nüfuz eden havuç, güneşe karşı 24 saat boyunca cildi korur. Bu özellikleriyle değer kazanan havucun yanı sıra, tatlı patates ve turuncu meyve, sebzelerde de aynı etkileri bulabilirsiniz.

Mükemmel Bir Cilt İçin Nasıl Beslenmeli? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Sevinç Günay dedi ki:

    En iyisi bahsettiğiniz gibi doğal yollarda aramak çözümü ve bunu genç yaşta yapmak. Şu anda kendine bakan 40-50 yaşındaki kadınlar 20-25’inde gibi gösteriyor. En basitinden Hande Ataizi buna iyi bir örnek olabilir. Yalnız dikkat ederseniz hep kadınlardan bahsettim. Neden erkekler kendine dikkat etmiyor? Tamam kozmetik bayan işi ama bahsettiğiniz doğal çözümler gayet de uygulanabilir gözüküyor erkekler için.

    1. Serkan A. dedi ki:

      Biz erkekler bu konuda biraz vurdumduymazız ama her nedense cildimizin maşallahı var.

Sayfa başına git